ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
celá fotogalerie zde...

Téhož dne si žáci 1. – 4. třídy naší školy přeměřili své síly v atletice.

Původně plánovaná olympiáda z 1. června musela být z důvodu nepříznivého počasí přeložena na jiný termín.

Soutěžilo se ve čtyřech již tradičních disciplínách – v běhu na 60 m i 200 m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. Kromě těchto soutěží si děti mohly také vyzkoušet závody v pytlích.

Olympiáda byla zahájena slibem závodníků i rozhodčích, při které se všichni zúčastnění zavázali k fair play chování.

Krátká, leč důkladná rozcvička připravila těla závodníků a mohlo se začít…

Soutěžící se snažili, co jim síly stačily. Nikdo nepodváděl, každý si chtěl vítězství vybojovat čestně.

Sportovci s nejlepšími výkony obdrželi čokoládové medaile a diplomy, avšak ani ostatní  závodníci neopouštěli sportovní hřiště bez drobné sladkosti na obnovení vydané energie.

Rytíři a lapkové | 07.06.2012
celá fotogalerie zde...

Dne 7. června 2012 zavítali třeťáci a čtvrťáci do areálu historické zábavy hradu Bouzov.

Na úvod výletu si výletníci prohlédli „Trójského koně“ s výstavkou historických kreseb, válečných zbraní, vyzkoušeli si střelbu z kuše na terč a zhlédli ukázky výstřelů ze zbraní husitské doby.

Poté následovala loupežnická pohádka o uloupeném pokladu, kterou vystřídal rytířský turnaj z doby gotické.

Nechyběl ani pážecí turnaj o titul královský, jenž poznávání doby minulé ukončil.

celá fotogalerie zde...

Jako mávnutím kouzelného proutku se v  pátek 8. června 2012 žáci 5. třídy ocitli v pohádkovém světě, do kterého je odvezl neviditelný expres.

Cílem posledního společného putování se stal rybník v Pohledech, kde se děti ubytovaly.

Zde je „moudrý klobouk“ rozdělil do kolejí: Havraspár, Nebelvír, Mrzimor a Zmijozel. Aby se jednotliví žáčci viditelně rozlišili, museli si připravit odznáčky.

Odpoledne je přišel navštívit Famfrpál s Hagridem, s nimiž večer podnikli  stezku odvahy v Zapovězeném lese i obdivovali následný ohňostroj se závěrečným vypuštěním lampionu pro štěstí.
celá fotogalerie zde...

V pondělí 11. 6. 2012 se na školním hřišti na Dlouhé konal XVIII. ročník Školní olympiády, kterého se zúčastnili žáci 5. až 8. ročníku. Soutěžilo se ve čtyřech atletických disciplínách : v běhu na 60 m a 200 m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem, ve dvou kategoriích :
I. kategorie – V., VI. třída chlapci, dívky, II. kategorie - VII., VIII. třída chlapci, dívky a v doplňkové disciplíně - hodu na plechovky.

Vyvrcholením byl jako každý rok štafetový běh na 4x60 metrů mezi třídami. Každou třídu reprezentovali dva nejrychlejší chlapci a dvě dívky. Nejlépe si vedla štafeta VIII. třídy. Jako rozhodčí pomáhali žáci IX. třídy.

I přes nepřízeň počasí posledních dnů se olympiáda konala za pěkného slunečného dne bez deště a vysokých teplot. První tři závodníci v každé kategorii a disciplíně obdrželi medaile ve formě fidorky a diplom.
celá fotogalerie zde...

V pátek 15. 6. 2012 se ve Vítějevsi konal VIII. ročník „Atletického trojboje“, kterého se kromě žáků naší školy zúčastnili žáci pořádající školy, ZŠ Moravská Chrastová a ZŠ Radiměř. Soutěžilo se
ve třech atletických disciplínách: v běhu na 50 nebo 60 m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem nebo granátem ve čtyřech kategoriích. Z každé školy bylo vybráno 16 nejlepších sportovců, vždy 2 chlapci a dvě dívky v jednotlivých kategoriích.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

MLADŠÍ ŽÁCI I.: 1.- 3. třída

Pavlasová Viktorie, Kovářová Markéta, Dürr Karel a Štoudek Ondřej.

MLADŠÍ ŽÁCI II.: 4.– 5. třída

Cerháková Lenka, Dvořáčková Kristýna, Kostolanský Marek a Zapletal Josef.

STARŠÍ ŽÁCI I.: 6. – 7. třída

Šebelová Karolína, Šavelková Michaela, Chlup Lukáš a Paclík Jakub.

STARŠÍ ŽÁCI II.: 8. – 9. třída

Dvořáčková Monika, Pásková Denisa, Ducháček Jan a Kejda Miroslav.

Žáci naší školy obhájili titul a získali 1. místo. Druhé místo obsadila ZŠ Vítějeves, třetí místo ZŠ Moravská Chrastová a čtvrté místo ZŠ Radiměř.

Všichni žáci si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

 

Umístění v jednotlivých kategoriích:

Mladší žactvo I :   3. Dürr Karel

Mladší žactvo II:   1. Cerháková Lenka

                              2. Zapletal Josef

Starší žactvo I :     1. Šebelová Karolína

                              2. Šavelková Michaela

Starší žactvo II :    1. Kejda Miroslav

                              3. Ducháček Jan
celá fotogalerie zde...

V pondělí 18. 6. 2012 sehráli vybraní žáci naší školy na školním hřišti na Dlouhé meziškolní utkání s žáky ZŠ Moravská Chrastová v malé kopané.

Hrálo se za horkého počasí a naše mužstvo zvítězilo v poměru 6:3. Góly vstřelili tito hráči: Stupka 2, Odvářka 2, Kejda 1 a Šikula 1.

Naši školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku: Ducháček Jan, Kudýnek Michal, Stupka Jan, Dítě Tomáš, Kejda Miroslav, Mrázek Ondřej, Odvářka Bohuslav, Šikula Filip a Vjater Daniel.

Dětský den s BVK | 22.06.2012
celá fotogalerie zde...

Jako poděkování za pomoc při úklidu ochranného pásma vodního zdroje připravili na pátek 22. 6. 2012 zaměstnanci Brněnský vodáren a kanalizací pro žáky 8. třídy soutěž, jejímž tématem byla voda.

Úkolem dvojic bylo na osmi stanovištích řešit různé úkoly spjaté vodou – např. odhadnout obsah soli v minerální vodě nebo Mrtvém moři, vyvodit procentuální rozložení zásob vody na Zemi nebo pomocí matematických vzorců spočítat spotřebu vody. Tři nejlepší soutěžící obdrželi diplom a cenu v podobě stolní hry.