ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
 celá fotogalerie zde...

Závěrečné pracovní setkání pedagogických pracovníků před výměnným pobytem žáků české a rakouské školy se uskutečnilo 28. srpna 2010 v Grossweikersdorfu. Kolegové z přátelské školy nás přivítali v dokonale upravené a vyzdobené školní budově (i když školní rok začínal v Rakousku až 6. září 2010). Při konstruktivní a místy i bouřlivé diskuzi jsme pilovali poslední detaily vzájemných návštěv.

Poté jsme odjeli do Vídně a společně navštívili dvě významné novodobé stavby. Se značnými obavami jsme stanuli před Dunajskou věží (Donauturm). Tato 252 metrů vysoká vyhlídková věž byla postavena pod vedením architektů Hannese Lintla a Roberta Krapfenbauera. Výtah nás v několika sekundách vynesl k vyhlídkové terase ve výšce 165 metrů. Nad ní se nacházejí moderní kavárna a restaurace, které se pozvolna otáčejí a poskytují úchvatnou vyhlídku na celé město. Dunajská věž je ústřední dominantou Dunajského parku (Donaupark), jenž je dnes vyhledávanou oblastí odpočinku a zábavy všech Vídeňanů. Donaupark se rozkládá na ploše asi 1 km2 a byl založen roku 1964 mezi stávajícím (Neue Donau) a starým ramenem Dunaje (Alte Donau). Odtud naše kroky směřovaly k nejvyšší budově Rakouska. Celkovou výškou 202 metrů a 50 podlažími se Milleniums – Tower řadí současně mezi nejvyšší kancelářské budovy Evropy. Vedle kancelářských ploch a bytů je zde přes 50 obchodů, restaurací a kaváren.

Pozdní návrat do Grossweikersdorfu byl provázen debatou o konečné podobě výměnného pobytu. Naše přátele uvítáme ve Březové nad Svitavou ve dnech 29. září – 1. října 2010.

Školní rok 2010/2011 | 01.09.2010


skolak.jpg

tady se můžete podívat na naše prvňáčky...


Dne 1. září 2010 zasedlo do lavic naší ZŠ celkem 198 žáků. Spolu s představiteli města jsme v letošním školním roce přivítali 22 prvňáčků. Kromě stávajících tříd a odborných učeben je dětem nově k dispozici třída pro výuku společenských věd, kiosk nabízející drobné občerstvení a po zasedání zastupitelstva města dne 8. září 2010 i 3. oddělení školní družiny

 
Recyklohraní | 02.09.2010
 recyklohrani.jpgNaše ZŠ je jednou z více než 2000 škol, které se zapojily i v letošním školním roce do projektu Recyklohraní. Do označených kontejnerů tedy nadále sbíráme baterie, drobné elektrozařízení a navíc v 3. ročníku projektu i mobily. Po jejich odvozu specializovanou firmou jsou škole přidělovány body, za něž jsme si v minulém ročníku soutěže pořídili nový digitální fotoaparát.


 

 
t_DSCF_sikana_kybersikana_0026.jpg

celá fotogalerie zde...


Dne 13. září 2010 se žáci 4. a 5. třídy v rámci plnění Minimálního preventivního programu zúčastnili besedy s názvem  Šikana a jak se jí bránit.

Pozvání přijala por. Bc. Hana Kaizarová z Územního odboru PČR ve Svitavách, která žákům objasnila základní pojmy této problematiky a na toto téma s nimi diskutovala.

Děti se do diskuze aktivně zapojovaly a celou akci ohodnotily velmi kladně.

Ve dnech 14. a 15. 9. se zúčastnili žáci 2. stupně přednášky o kyberšikaně. Dozvěděli se, co to vlastně kyberšikana je, jak vypadá, a především byli instruováni k tomu, aby ji sami neprováděli.

Kyberšikana – ubližování, zesměšňování za pomoci elektronických prostředků – se v dnešní moderní společnosti stává čím dál větším problémem.

Minikopaná | 20.09.2010
 

t_Minikopana-6,7.jpg

Dne 20. 9. 2010 se na fotbalovém hřišti ve Svitavách – Lánech uskutečnilo obvodní kolo v minifotbalu žáků 6., 7. tříd. Náš tým ve složení Pavel Báča, Tomáš Duda, Jan Ducháček, Michael Friedl, Milan Huppert, Matyáš Kejda, Michal Kudýnek, Pavel Lepka a Jan Stupka dokráčel až do finále, ve kterém nestačil na ZŠ Felberova Svitavy, a obsadil tedy skvělé 2. místo. Do okresního kola postupuje pouze vítěz turnaje ZŠ Felberova Svitavy.

Nejlepšími hráči našeho týmu byli Michael Friedl, Jan Ducháček a Jan Stupka. Jan Ducháček se stal se čtyřmi brankami druhým nejlepším střelcem turnaje.


 


 

Celkové pořadí:


 

1. ZŠ Felberova Svitavy

2. ZŠ Březová n. Svit.

3. ZŠ náměstí Míru Svitavy

4. ZŠ Masarykova Svitavy

5. ZŠ Gymnázium Svitavy

6. ZŠ Riegrova Svitavy


 


 

Zápasy ZŠ Březová n. Svit.:


 

Ve skupině:


 

ZŠ Březová n. Svit. – ZŠ Felberova Svitavy 0:2


 

Gymnázium Svitavy – ZŠ Březová n. Svit. 1:3

branky: Friedl, Ducháček 2


 

Konečná tabulka skupiny A:


 

1. ZŠ Felberova Svitavy 2 1 1 0 2:0 4

2. ZŠ Březová nad Svitavou 2 1 0 1 3:3 3

3. Gymnázium Svitavy 2 0 1 1 1:3 1


 

Semifinále:


 

ZŠ Březová n. Svit. – ZŠ Masarykova Svitavy 5:0

branky: Stupka 3, Ducháček 2


 

Finále:


 

ZŠ Felberova Svitavy – ZŠ Březová n. Svit. 3:1

branka: Friedl


 

Perníková chaloupka | 22.09.2010
 

pernikova-chaloupka.jpg

Ve středu 22. září 2010 zhlédli žáci 1. a 2. třídy ve svitavském divadle Trám poutavou pohádku o perníkové chaloupce.

Na představení doprovázené scénickou hudbou a veselými písničkami děti navázaly ve výtvarné výchově, v níž malovaly ilustrace k pohádce, jimiž si poté vyzdobily své třídy.