ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR

Poznávejme nebezpečná zvířata

1. 2. 2011

anakondahlava.jpg

celá fotogalerie zde...

Dne 1. února 2011 se žáci 1.-9. třídy zúčastnili výukového programu Poznávejme nebezpečná zvířata, během něhož se seznámili s kamarády ze „zvířecí nemocnice“ v Pelhřimově.

Během dvouhodinového vyprávění se děti dozvěděly, které živočichy je vhodné chovat v domácím zajetí a které nikoli.

Nezapomenutelným zážitkem pro ně bylo osobní setkání se s chameleonem jemenským, leguány zelenými i ježkem australským ušatým.

Žáky učarovali svou přítomností také skákající tarbíci egyptští, bazilišek zelený, agama vousatá a přítulná činčila jihoamerická. Ani mohutný hroznýš královský je v závěru programu nevyděsil.

Poutavý pořad záchranné stanice zvířat Ikaros poučil současné i budoucí chovatele zvířat nejen o radostech, ale i o strastech týkajících se chovu zejména exotických živočichů.