ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů


anakondahlava.jpg 


celá fotogalerie zde...

Dne 1. února 2011 se žáci 1.-9. třídy zúčastnili výukového programu Poznávejme nebezpečná zvířata, během něhož se seznámili s kamarády ze „zvířecí nemocnice“ v Pelhřimově.

Během dvouhodinového vyprávění se děti dozvěděly, které živočichy je vhodné chovat v domácím zajetí a které nikoli.

Nezapomenutelným zážitkem pro ně bylo osobní setkání se s chameleonem jemenským, leguány zelenými i ježkem australským ušatým.

Žáky učarovali svou přítomností také skákající tarbíci egyptští, bazilišek zelený, agama vousatá a přítulná činčila jihoamerická. Ani mohutný hroznýš královský je v závěru programu nevyděsil.

Poutavý pořad záchranné stanice zvířat Ikaros poučil současné i budoucí chovatele zvířat nejen o radostech, ale i o strastech týkajících se chovu zejména exotických živočichů.

 
celá fotogalerie zde...

V úterý 1. února 2011
proběhl na naší ZŠ zápis žáků do 1. třídy, který je významnou událostí každého dítěte.

Jde o velmi důležitý okamžik, o první kontakt dítěte a mnohdy i rodiče s novým prostředím školy.

Během zápisu, kterému tradičně přihlížejí učitelky MŠ, je formou rozhovoru zjišťováno, jak budoucí školák komunikuje, zda je schopen se soustředit při řešení zadaného úkolu, jak drží tužku i jaká je úroveň jeho rozumových schopností.

Při odchodu domů byly všechny děti za svoji snahu odměněny malým dárkem a také výrobky od starších kamarádů, kteří již školu navštěvují.

Ve školním roce 2011-2012 by naši školu mělo posílit 26 nových žáčků.

Už se na ně všichni těšíme!