ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Katka | 01.10.2010

katka.jpg

1. října 2010 zhlédli žáci 7. třídy v kině Vesmír ve Svitavách dokument Heleny Třeštíkové Katka. Drsný, šokující film dává bez obalu nahlédnout do života narkomanky. Na závěr filmu se hlavní „hrdince“ Katce narodí dítě. Donutí ji tato skutečnost podstoupit odvykací léčbu?

 

www1.jpg

celá fotogalerie zde...

V sobotu 2. října 2010 tomu bylo sto let, co byla založena naše škola. Program oslav začal proslovem starosty města a vystoupením mažoretek. Během celého dopoledne měli rodiče, bývalí žáci a přátelé školy možnost prohlédnout si budovu školy, najít se na školních fotografiích nebo diskutovat u školní kroniky. Mohli i zavítat do výuky, pro návštěvníky byly v každé třídě připraveny tři modelové vyučovací jednotky po dvaceti minutách. Odpoledne se oslavy přesunuli do Kulturního domu. Zde se o zábavu starala Akademie školy a posléze hudební skupina Veselá dvojka.

 

Tradiční prezentace středních škol konané 5. 10. 2010 ve svitavské Fabrice se samozřejmě zúčastnili i naši deváťáci. Tato akce bývá díky účasti většiny škol v regionu pro mnoho žáků devátých tříd rozhodujícím impulsem ve výběru jejich budoucího učiliště nebo střední školy.

 
Zlatý slavík | 06.10.2010


slavik.jpg

Dne 6. října 2010 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili koncertu Zlatý slavík, na němž vystoupili mladí zpěváci, kteří v loňském roce dosáhli v pěvecké soutěži nejvyššího ocenění.

Vystoupení plné rytmických písní bylo pro naše žáky o to zajímavější, že mezi učinkujícími našli i své spolužáky – A. Volečkovou a R. Rybnikáře (4. třída), P. Švancarovou a K. Jedlinskou (5. třída).

Závěr přehlídky pěveckých výkonů patřil bouřlivému potlesku, jimž byli pěvci za své výkony ve svitavské Fabrice odměněni.

 
Rádio Petrov | 07.10.2010

t_DSCF_radio_petrov_0133.jpg

celá fotogalerie zde...

Ve čtvrtek 7. října 2010 zavítali mezi žáky 1. a 2. třídy moderátoři rádia Petrov. Děti si vyzkoušely práci rozhlasového „speakera“ a různými jazykovými hříčkami se snažily zdokonalit svou výslovnost.

Za vynaložené úsilí byli žáci odměněni drobnými dárky a reklamními balónky, se kterými se na památku vyfotili.

 
Oceánie | 13.10.2010havaj_plaz_kauai.jpg

celá fotogalerie zde...


Dne 13. října 2010 se konala pro žáky 2. stupně v sále „Památek“ přednáška o jednom z nejkrásnějších míst světa, o Havajských ostrovech. Pomocí vyprávění a projekce fotek se žáci přenesli na 19 korálových a sopečných ostrovů Tichého oceánu, poznali zdejší překrásnou krajinu a zjistili, jak místní obyvatelé žijí. Na Havajských ostrovech se rozkládá federální stát Spojených států amerických Havaj, jeho hlavní městem je Honolulu.

 

wwwpovolani.jpg  

celá fotogalerie zde...


I v letošním školním roce pokračuje projekt exkurzí do technických firem Volba povolání. Tentokrát žáci osmé a deváté třídy zavítali do svitavských podniků Jema (stavební firma zaměřená na výstavbu inženýrských sítí a průmyslových objektů) a Westvaco (výroba a prodej potištěných obalů z papíru).