ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
 celá fotogalerie zde...

Letošní lyžařský kurz žáků 7. třídy se konal již potřetí v krkonošském středisku v Harrachově (penzion Sunski) od 9. do 15. ledna 2011, tentokrát pod instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Petra Palána a Michala Vybíhala, který zastupoval Mgr. Petru Štoudkovou. Zdravotnickou péči vykonávala Mgr. Lenka Kašparová.

Kromě 9 žáků 7. třídy se ho také zúčastnilo 5 žáků 8. třídy a 6 žáků 9. třídy naší školy a 13 žáků ZŠ Moravská Chrastová; celkem tedy 33 žáků.

Do Harrachova žáci přijeli v neděli 9. ledna, v den konání Mistrovství světa v letech na lyžích. Na vlastní oči tak měli možnost vidět výkony nejen nejlepších skokanů světa, ale i našeho Romana Koudelky, který obsadil 3. místo, a Borka Sedláka, který skončil 10.

V pondělí pak začal samotný lyžařský výcvik, a to na malé sjezdovce „Zákoutí“. Po rozježdění byli žáci rozděleni do tří družstev podle úrovně lyžování. Výcvik probíhal také na snowboardu. Od druhého dne všichni, kteří zvládli techniku lyžování, společně se snowboardisty jezdili na čtyřsedačkové lanovce na „Čertově hoře“. Postupně si ji vyzkoušeli i mnozí začátečníci, kteří se po dvou dnech výcviku svými lyžařskými dovednostmi vyrovnali zkušeným lyžařům.

Každý večer se účastníci kurzu scházeli při večerním programu, kterým byly přednášky týkající se lyžování, bezpečnosti na horách i zdravovědy.

Na lyžařském kurzu nechyběl ani závod ve slalomu, kterého se účastnili všichni lyžaři. Odměnou za nejlepší lyžařské výkony byly sladkosti a různé drobné předměty, na které nám mimo jiných sponzorů přispěl pan Jedlinský za POTRAVINY a pan Jakal za LÉKÁRNU Březová.

Počasí žákům sice moc nepřálo, ale díky upravené sjezdovce a kvalitnímu povrchu si lyžování užili ke spokojenosti všech, a prožili tak nezapomenutelný týden.

 V rámci projektu Volba povolání navštívili dne 10. 1. 2011 žáci 8. a 9. tř. podniky Elfra s. r. o. v Chrudimi a S & Ř, CH KOVO v Chroustovicích.

Firma S & Ř, CH KOVO se zabývá úpravou plechu, zámečnickou výrobou a práškovým lakováním. Předmětem podnikání Elfry je výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů.

 
Dne 26. ledna 2011 zhlédli žáci 1., 2. a 3. třídy ve svitavské Fabrice zábavný pořad Žádný muzikant z nebe nespadl, během něhož se seznámili s hudební terminologií.

Mladí diváci během celého programu nadšeně spolupracovali, což vystupující skupina náležitě ocenila.

Projektový den | 31.01.2011
 celá fotogalerie zde...

31. 1. 2011 se nejenom předávalo pololetní vysvědčení, ale žáci se zúčastnili také tzv. Projektového dne, letos na téma Reklama, média kolem nás.

Každá třída si stanovila vlastní cíl a postup, jak jej dosáhnout. Šesťáci vytvářeli papírovou reklamu, sedmáci si připravili anketu na téma Březová, město vody, osmáci představili vlastní televizní zpravodajství a deváťáky jste mohli slyšet informovat veřejnost v městském rozhlase.

Počínání žáků po celý den sledovala i redaktorka Svitavského deníku paní Květa Korbářová.