ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Seiferos | 01.04.2011

celá fotogalerie zde...

Dne 1. 4. 2011 zhlédli žáci 1. i 2. stupně prezentaci letových ukázek dravců společnosti Seiferos. Výstava dravců a předvedení jejich letových schopností je jen jedna z věcí, kterými se společnost zabývá. Seiferos mj. podporuje vzdělání mladých sokolníků, propaguje české sokolnictví ve světě a je záchrannou stanicí handicapovaných ptáků.


celá fotogalerie zde...

Již podruhé v tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu „Poznáváme své sousedy“. Výměnný pobyt žáků 6. až 8. ročníku z rakouské Hauptschule z Großweikersdorfu se uskutečnil od 4. do 6. dubna 2011 tentokrát u nás. Za naši školu se ho zúčastnilo 11 žáků – 4 žáci ze sedmé třídy (Lenka Dvořáčková, Dominika Škeříková, Jan Ducháček, Jan Stupka), 4 žáci z osmé třídy (Diana Černáková, Monika Dvořáčková, Kateřina Šebelová, Ondřej Mrázek) a 3 žákyně z deváté třídy (Dominika Dufková, Tereza Kissová, Ivana Lipoldová). Rakouské děti byly ubytovány v rodinách těchto žáků, a mohly tak srovnávat svůj a náš způsob života.

Výměnný pobyt začal v pondělí 4. dubna příjezdem 11 žáků a 2 učitelů z Rakouska. Po krátkém přivítání ve škole a seznámení s třídenním programem se celá rakouská skupina doprovázená našimi žáky, p.ředitelkou Bohuslavou Zelenou, p.učitelkou Oldřiškou Štoudkovou a p. učitelem Radimem Švancarou přesunula na Městský úřad v Březové nad Svitavou. Zde byli srdečně přivítáni panem starostou Martinem Kissem a paní místostarostkou Kateřinou Novotnou. Všichni obdrželi drobné upomínkové předměty a připili si „rychlými špunty“ na zdárný průběh pobytu. Poté následoval oběd ve školní jídelně a odjezd do Městského bazénu do Boskovic, v němž strávili zajímavé odpoledne plné vodních aktivit – jízdu na tobogánu, plavání v bazénu, relaxaci ve vířivce a saunách, rekreační plavání v rekreačním bazénu.

Druhý den 5. dubna se žáci i vyučující sešli ráno ve škole a odtud se vydali na celodenní výlet do Moravského krasu, který začal prohlídkou Punkevních jeskyní a dna propasti Macocha. Pokračoval projížďkou na lodičkách, jízdou vláčkem a lanovkou k chatě Macocha. Pohled z horního i středního můstku do nejhlubší propasti u nás byl pro rakouské děti nezapomenutelným zážitkem. Na závěr je čekala prohlídka Kateřinské jeskyně. Celý den byl zakončen večeří a večírkem na rozloučenou. Bohaté občerstvení připravili rodiče zúčastněných žáků.

Ve středu 6. dubna po prohlídce tříd zavítali žáci na zámek v Moravské Třebové, kde je čekala prohlídka hladomorny a alchymistické dílny. Na závěr si každý mohl vyzkoušet své logické myšlení při řešení hlavolamů na výstavě „Hlavolamy“. Celý pobyt byl ukončen obědem, rozloučením a předáním drobných dárků.

Výměnný pobyt přispěl k rozvoji spolupráce nejen mezi naší a rakouskou školou, ale také mezi naším městem a Großweikersdorfem.

 
Ve středu 13. 4. 2011 se zúčastnili žáci 8. a 9. tř. v kině Vesmír ve Svitavách přednášky Láska ano, děti ještě ne. Tématem přednášky je pohlavní život a rizika s ním spojená. Žáci se dozvěděli, jak těmto rizikům předejít, dále jak zahájit pohlavní život, jaké druhy mužské a ženské antikoncepce existují a v neposlední řadě byla řeč i o pohlavních chorobách.

Nezbedná pohádka | 15.04.2011
V rámci divadelní přehlídky Sněhový Brněnec hodnotily děti z 1. – 3. třídy 15. dubna 2011 Nezbednou pohádku. Inscenace, s níž se představil S. D. O. Heyduk z Předhradí, obdržela stupeň výborný.

Dárek pro MC Kocourek | 19.04.2011
celá fotogalerie zde...

Žákyně 6. a 7. třídy připravily pro děti z MC Kocourek příjemné překvapení. V rámci několika hodin výtvarné výchovy vytvořily podle návrhu paní vychovatelky  Ivany Pařilové roztomilé medvídky a kočičky. Dne 19. dubna 2011 hračky osobně předaly nadšeným kamarádům.
celá fotogalerie zde...

22. duben je den věnovaný planetě Zemi. V dnešní době slaví tento svátek přes miliarda lidí a při jeho příležitosti se na celém světě koná množství akcí zaměřených na ochranu životního prostředí.

Žáci 2. stupně se 19. dubna jako každý rok postarali o úklid některých částí obce. Letos se sbíraly odpadky z krajnice státní silnice, na naučné stezce, školním hřišti, v zahradách mateřské školy a v parku.

celá fotogalerie zde...

Dne 20. dubna 2011 oslavovali žáci 1. stupně Den Země, který se nesl ve znamení barev.

První třída byla prostoupena barvou modrou, druhý ročník červenou. Třeťáci si vybrali žlutou barvu, čtvrtá třída zelenou. Páťáci se předvedli v barevném mixu.

Na úvod dne se hodnotilo množství přinesených barevných svršků a doplňků.

Sluníčko však na nic nečekalo a brzy vytáhlo školáky z lavic ven, kde pro ně bylo připraveno malování křídami a skládání obrázků z víček PET lahví.

3. a 4. třída navíc plnila úkoly na sportovním hřišti, které si pro ně přichystala 5. třída. Nechybělo poznávání rostlin, živočichů, třídění odpadu, smyslové hry ani překážková dráha…

V závěru dopoledne byly soutěže vyhodnoceny  a vítězům byly předány drobné ceny.

Projekt Planeta Země 3000 je přírodovědně-zeměpisný vzdělávací projekt skládající se z několika výukových programů, které probíhají ojedinělou formou – nejmodernější multimediální projekcí fotografií, videí a autentických zvuků třemi projektory (tři obrazy vedle sebe).

26. 4. 2011 zhlédli v rámci tohoto projektu žáci 2. stupně v kině Vesmír ve Svitavách program Čína – říše mocného draka. Seznámili se se základními údaji o Číně, s jejími obyvateli, kulturou, náboženstvím a tradicemi, udělali si obrázek o čínském hospodářství, dozvěděli se, jaké živočišné druhy jsou v Číně ohroženy a jak je chránit a získali mnoho dalších zajímavých informací.

celá fotogalerie zde...

Ve středu 27. dubna 2011 navštíviližáci 3. a 4. třídy hvězdárnu v Hradci Králové.
Během několikahodinové exkurze malí návštěvníci zhlédli film o sluneční soustavě, učili se poznávat známá souhvězdí, prohlédli si modely raket a fotografie významných kosmonautů.
Největšího zájmu se však mezi dětmi těšil dalekohled, kterým pozorovaly největší hvězdu vesmíru, Slunce.
celá fotogalerie zde...

Dne 29. dubna 2011 se žákům 1., 2. a 3. třídy představili loutkoherci dramatického kroužku ZŠ Vítějeves pod vedením pana učitele Mikeše.

Veselá pohádka o hloupém Honzovi, kterou si děti zpříjemnily dopolední vyučování, se líbila malým i velkým divákům.