ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

celá fotogalerie zde...

Dne 3. června 2011 si žáci 1. stupně vzájemně přeměřili své sportovní dovednosti v rámci tradiční Školní olympiády.

Skokem do dálky, během na 60 m a 200 m, hodem kriketovým míčkem, skákáním v pytlích a hodem na plechovky páteční sportovní dopoledne na školním hřišti velmi rychle uteklo, avšak vyhodnocení nejlepších výsledků se malí sportovci dočkali.
celá fotogalerie zde...

Dne 6. 6. 2011 proběhl na školním hřišti na Dlouhé již XVII. ročník Školní olympiády. Soutěžilo se ve čtyřech atletických disciplínách – běhu na 60 a 200 m, ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Doplňkovou disciplínou byl hod na plechovky.

Závodníci byli rozděleni do dvou kategorií: I. – 5., 6 tř., II. – 7., 8. tř. Po absolvování všech disciplín se nejlepší běžci jednotlivých tříd utkali ve štafetovém běhu na 4 x 60 m. Výborné výkony předvedli především Honza Ducháček, Mirek Kejda, Karolína Šebelová a Denisa Pásková.

Atletický trojboj | 10.06.2011
celá fotogalerie zde...

V pátek 10. 6. 2011 se na školním hřišti na Dlouhé uskutečnil VII. ročník Atletického trojboje, kterého se kromě naší školy zúčastnily základní školy z Moravské Chrastové, Radiměře a Vítějevsi. Závodilo se ve třech atletických disciplínách: běhu na 50 (60) m, ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem (granátem). Za každou školu závodilo 16 sportovců.

Naši školu reprezentovali Karel Dürr, Jan Svoboda, Markéta Kovářová, Viktorie Pavlasová, Karel Ševčík, Josef Zapletal, Lenka Cerháková, Karolína Šebelová, Radek Crha, Jan Ducháček, Lenka Dvořáčková, Saša Farská, David Duda, Miroslav Kejda, Denisa Pásková a Kateřina Šebelová.

V celkovém součtu bodů obhájila naše škola 1. místo, 2. místo patří ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová, na 3. místě skončila ZŠ Vítějeves a na čtvrtém ZŠ Radiměř.

Dětský den s BVK | 14.06.2011
Jako poděkování za pomoc při úklidu ochranného pásma vodního zdroje připravili dne 14. 6. 2011 zaměstnanci Brněnský vodáren a kanalizací pro žáky 8. třídy naší školy a Základní školy Vítějeves zábavný program.

Nejdříve si žáci formou různých úkolů a kvízů prověřili svoje obecné znalosti o vodě a jejím významu na Zemi a v životě člověka. Nejlepší řešitelé obdrželi drobné ceny. Poté se vydali k I. přivaděči březovské podzemní vody, kde se jim dostalo výkladu např. o historii výstavby vodovodů nebo o tom, kam březovská voda putuje. Na závěr si pochutnali na grilovaných kuřatech, které pro ně připravili rovněž zaměstnanci BVK.
celá fotogalerie zde...

Cílem školního výletu šesťáků bylo největší moravské město Brno. Většinu času strávili v zábavním parku Bongo, kde si vyzkoušeli spoustu atrakcí – různé labyrinty, žebříky, skluzavky nebo skákací hrad. Dále se mohli projet na závodní dráze, podniknout cestu na vrchol indonézské sopky a podívat se do tlamy čínského draka. Poté se přesunuli do centra města, v Měnínské bráně navštívili Muzeum hraček. Na závěr si prošli známé obchodní a společenské centrum Galerie Vaňkovka.

Westernové městečko | 15.06.2011

celá fotogalerie zde...

Ve středu 15. června 2011 navštívila 1. a 2. třída Westernové městečko u Boskovic.
Během prohlídky žáky nejvíce zaujala show na koních, opomněna nezůstala žádná z nabízených atrakcí.Divadelní představení a nákup suvenýrů zakončil příjemně strávený výlet.

Praha | 15.06.2011

celá fotogalerie zde...

Dne 15. června 2011 se děti 3. třídy vypravily za historickými památkami našeho hlavního města.

Během dne navštívily Václavské a Staroměstské náměstí, Karlův most, Petřín a další pražské  pamětihodnosti.

Žáci se na výlet předem pečlivě připravili. O to s větším nadšením poté prožívali českou historii vyloženou zkušeným vedoucím.

Kunětická hora | 16.06.2011

celá fotogalerie zde...

Ve čtvrtek 16. června 2011 se žáci 4. a 5. třídy vydali na Ranch pod Kunětickou horou.

Po příjezdu na určené místo děti přivítal Honza na koníkovi Pepovi a povyprávěl jim   o zdejším areálu a o programu, který tu byl pro ně připravený.

Děti si prošly naučnou stezku, kde nejen spatřily místní faunu, ale také se dozvěděly mnoho zajímavého o  zde žijících zvířatech.

Posléze si zasoutěžily ve střelbě ze vzduchovky, svezly se na koních a v místním rybníce rýžovaly zlato.

Vrcholem dne bylo rodeo, které završilo putování a poznávání této oblasti.

Bludiště | 22.06.2011

celá fotogalerie zde...

Prověřit svoje vědomosti, šikovnost i fyzickou zdatnost se rozhodli žáci 8. třídy prostřednictvím hry České televize Bludiště. V Bludišti proti sobě stojí dvě družstva, vítězí to, které vyluští závěrečnou tajenku. Naši školu reprezentovali Mirek Kejda, Ondra Mrázek, Diana Černáková a Katka Štoudková. Jak si vedli, se můžete podívat na podzim letošního roku (5. 11. 2011 na ČT1).


,,Pamětní list,,

celá fotogalerie zde...

Čtvrteční odpoledne dne 30. června 2011 patřilo již tradičně rozloučení se s žáky 9. třídy, kteří se společně se svými rodiči, přáteli a pedagogy sešli na místním městském úřadě, kde jim byla panem starostou Mgr. Martinem Kissem a paní ředitelkou ZŠ Mgr. Bohuslavou Zelenou slavnostně předána vysvědčení s pamětními listy školy.