ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů


 fotogalerie zde...
 

PŘÍPRAVA POKRMŮ  26.2.2010

1. skupina:

Petra E., Denisa P., Lucie Š, Radovan P., Anna F.


 

Připravovali: Šopský salát


 


 

2. skupina:

Václav H., Bohuslav O., Daniel V., Ray M.


 

Připravovali: Obložený talíř + jednohubky


 


 

3. skupina:

Matěj H., Miroslav K., Filip Š


 

Připravovali: Ovocný salát


 


 

4. skupina:

Nikola K., Kateřina Š., Monika D., Kateřina Š.


 

Připravovali: Chlebíčky

Vytvořil: Václav Hnát


 
Zápis do 1. třídy | 02.02.2010


celá fotogalerie zde...

Dne 2. února 2010 se konal v naší základní škole zápis do 1. třídy.

Budoucí žáčci určovali barvy a geometrické tvary, pracovali s číselnou řadou do pěti. Oblíbenou disciplínou byla kresba postavy pastelkami. Na závěr zápisu děti zpívaly nebo recitovaly básničku.

Za svůj výkon si budoucí prvňáčci odnesli domů odměnu – barevný sáček na přezůvky plný drobných školních potřeb a malý dárek na památku.

 

Ve čtvrtek 11. 2. 2010 se konalo III. kolo přírodovědné soutěže. Téma znělo: „Mineralogie, geologie a biologie člověka.“ Soutěžící formou testu odpovídali na otázky z mineralogie a biologie člověka.

 celá fotogalerie zde...


Protože jsme celý půlrok pilně pracovali, rozhodli jsme se jako správní školáčci, že se podíváme do školky, za našimi kamarády, kteří s námi do školky chodili.

Připravili jsme si krátký program, který jsme dětem předvedli a podívali se, co nového je v naší třídě, do které jsme chodili než se z nás stali školáci. Všichni nás radostně přivítali, dostali jsme i sladkou odměnu a hlavně jsme si zkusili znovu být chvíli dětmi ve školce a hrát si.

Potkali jsme spoustu kamarádů, naše paní učitelky a všem se nám tu moc líbilo. Už se těšíme, až se děti ze školky přijdou podívat na nás školáky.

Ve čtvrtek 11. února 2010 zavítali žáci 1. třídy do zdejší mateřské školky.

Po radostném přivítání, které nebralo konce, se prvňáčci uvedli krátkým zábavným pásmem, po němž následovala prohlídka „mateřinkové“ třídy, v níž si školáci zavzpomínali na svá předškolní léta.

Dopoledne strávené ve společnosti předškoláků plynulo jako voda…

Když se nachýlil čas loučení, budoucí žáci předali svým přátelům připravenou sladkou pozornost jako poděkování za příjemné oživení čtvrtečního dne.

 

Dne 15. 2. 2010 navštívila 9. třída Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště – Masarykovu školu práce Letovice a Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště André Citroëna Boskovice. Žáci získali přehled o učebních a studijních oborech a dalších možnostech, které školy nabízí.

 


Dne 15. 2. 2010 jsme navštívili společně s VIII. třídou dvě střední školy - Citröen Boskovice, SOŠ a SOU Letovice. Průvodci po těchto školách nám byli zástupci ředitelů, kteří nás seznámili s nejdůležitějšími informacemi a odpovídali na jakékoli dotazy, které jsou se studiem spojené. Měli jsme možnost prohlédnout si odborné učebny i dílny, ve kterých zrovna probíhala výuka.

Tyto exkurze byly velice zajímavé a poučené zejména pro zájemce o studium na těchto školách.Den otevřených dveří – SOŠ a SOU – MŠP Letovice, SOŠ a SOU André Citroëna Boskovice

Dne 15. 2. 2010 navštívila 8. a 9. třída Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště – Masarykovu školu práce Letovice a Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště André Citroëna Boskovice. Žáci získali přehled o učebních a studijních oborech a dalších možnostech, které školy nabízí.
Žákyně Vendulka Pokorná a Petruška Švancarová soutěží v poznávání živočichů, rostlin a rovněž v ekologii. Držíme palce!

 

Recyklování

Děti se zapojily do soutěže v rámci výtvarné výchovy. Vyrobily z různých odpadních materiálů tzv. multifunkční elektrospotřebiče. Žáky práce moc bavila a výrobky byly vydařené. 
 

Mladý zdravotník - 16. 2. 2010

Naše třída je společně s pátou třídou zapojena do soutěže „Mladý zdravotník“. V rámci přípravy na tuto soutěž absolvovali přednášku o první pomoci. Děti si vyzkoušely umělé dýchání, masáž srdce, obvazování a další techniky první pomoci.
 

Recitační soutěž – 18. 2. 2010

Naše žákyně Terezka Švancarová se již druhým rok zúčastnila oblastního kola recitační soutěže ve Svitavách. Ve velmi silné konkurenci obsadila 3. místo a postoupila do okresního kola. Moc gratulujeme!

Co Tě nezabije… | 17.02.2010

Svitavské kino Vesmír představilo ve středu 17. února 2010 žákům 8. třídy dramatický životní příběh Miloše Formana.

V dokumentu Co tě nezabije… mohli diváci nahlédnout do nejniternějších zákoutí tohoto proslulého režiséra českého původu, jehož nevšední zážitky i nezáviděníhodné životní situace se staly inspirací pro jeho vynikající filmovou i divadelní tvorbu.

 
   

  Svitavské kino Vesmír představilo ve středu 17. února 2010 žákům 8. třídy dramatický životní příběh Miloše Formana.
V dokumentu Co tě nezabije… mohli diváci nahlédnout do nejniternějších zákoutí tohoto proslulého režiséra českého původu, jehož nevšední zážitky i nezáviděníhodné životní situace se staly inspirací pro jeho vynikající filmovou i divadelní tvorbu.
 
Dne 18. února 2010 se multifunkčním kulturním centrem Fabrika ve Svitavách nesly úryvky básnických a prozaických děl českých i světových autorů v podání mladých recitátorů základních škol, kteří si přišli vyzkoušet své dovednosti v recitačním umění.

Nelehkého úkolu se všichni nadšení soutěžící zhostili na výbornou, avšak postupová místa do okresního kola byla v dané kategorii pouze tři.

Postup do dalšího kola si za naši školu vybojovala Terezka Švancarová (4. třída), jež okouzlila porotu básní Jiřího Havla Co si potají židle šeptají, a Cristiano Musto (8. třída), který si k recitaci vybral prozaický úryvek Jiřího Žáčka Ve dvou se to lépe táhne.

Také čestné uznání Patricie Dittrichové (9. třída) bylo pěkným výsledkem recitačních schopností našich žáků.