ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
 
Bílý bavlněný polštář, barvy na textil, pár šikovných rukou a vlastní fantazie postačily některým z nás dne 2. prosince 2009na výrobu vánočního dárku pro naše blízké.
Po hodině experimentů s barvami jsme si odnášel s sebou domů nejen polštář s vlastní originální malbou, ale i hřejivý pocit z dobře vykonané práce.

Bílý bavlněný polštář, barvy na textil, pár šikovných rukou a vlastní fantazie postačily žákům 1. a 2. stupně dne 2. prosince 2009 na výrobu vánočního dárku pro své blízké.

Po hodině experimentů s barvami si každý žák odnášel s sebou domů nejen polštář s vlastní originální malbou, ale i hřejivý pocit z dobře vykonané práce.

 

Dne 3. 12. 2009 proběhlo v Domě dětí a mládeže ve Svitavách I. kolo přírodovědné soutěže na téma „Naši živočichové“. Úkolem soutěžících bylo určovat rodový a druhový název živočichů. Na základě výsledků školního kola naši školu reprezentovali a v následujících třech kolech reprezentovat budou Vendula Pokorná, Petra Švancarová – 4. třída, Denisa Vlčková, Tomáš Kovařík, Eliška Macháňová – 5. třída, Jan Ducháček, Michal Kudýnek, Jan Stupka – 6. třída, Kateřina Štoudková, Lucie Šafářová – 7. třída, Tereza Kissová a Bedřich Zavadil – 8. třída.

 


celá fotogalerie zde...

Jako každý rok pořádala naše škola vánoční koncert v kulturním domě . Trošku nám to zkomplikovala chřipka,
díky které nemohli některé třídy vystupovat, ale my prvňáčci jsme se nakonec sešli a předvedli naše taneční vystoupení ABECEDA ,které jsme pilně nacvičovali.


celá fotogalerie zde...


Program vánoční besídky obohatili žáci 2. třídy recitačním pásmem s vánoční a novoroční tématikou.

Na naší škole je již tradicí příprava vánoční besídky, zde se děti představí nejen svým rodičům se svými nacvičenými programy. Letos se žáci naší třídy představili hned několikrát.
celá fotogalerie zde...


úterý 8. prosince 2009 jsme na Zimní besídce konané v místním Kulturním domě svým vystoupením připomněli blížící se Štědrý večer, který je už za dveřmi.
Jak vnímáme tento pro nás významný den jsme se pokusili dramaticky ztvárnit ve hře Soni Pácalové Jak jsme slavili Štědrý večer.
Největší odměnou za netradiční zážitek byl pro nás bouřlivý potlesk, kterým nás na závěr představení diváci odměnili.
Taneční vystoupení děvčat na besídce, zpracovala A. Friedlová
Vánoční besídka | 08.12.2009

V úterý 8. 12. 2009 se v sále Kulturního domu uskutečnila tradiční vánoční besídka. Rozmanitý program se skládal z dvanácti vystoupení, která navodila kouzelnou vánoční atmosféru a na kterých se podíleli jak žáci 1. a 2. stupně ZŠ, tak ZUŠ.

 
Na cestách country | 11.12.2009

pátek 11. prosince 2009 se v rámci výchovného pořadu s názvem Na cestách country žáci 8. třídy seznámili s folkovou a bluegrassovou kapelou Poutníci, která na české hudební scéně učinkuje 39 let.

Zajímavé vyprávění o dějinách country a bluegrassu bylo ve svitavské Fabrice doplněno řadou známých písní, mezi nimiž nechyběly ani vánoční koledy.

 
Naše práce 5.třída | 15.12.2009
Pro zobrazení těchto povedených prací klikni na odkaz

Banánová mňamka

Co viděl vánoční stromeček

Předsevzetí 
 


 


 

Noc ve škole 9.třída | 17.12.2009


V předvánočním čase jsme pod dohledem paní ředitelky strávili noc ve škole. Kolem 18. hodiny jsme ve všichni sešli před školou. Do 20 hodin jsme si povídali, hráli hry a následně jsme si nachystali naši provizorní ložnici v prostorách školní družiny. Abychom se trochu unavili a aby se nám dobře spalo, strávili jme kolem dvou hodin v tělocvičně a s pohybem. Po návratu jsme sledovali film a po jeho skončení jsme se odebrali do říše snů.

Ráno se rozdrnčelo hned několik budíků. Bylo 7 hodin, tedy čas vstávání. Začali jsme uklízet a balit a čekal nás poslední den školy před Vánocemi.
Také ve škole jsme si dopřáli Vánoce :-)