Marbo | 12. 12. 2014

Dne 12. prosince 2014 navštívili žáci 1. stupně koncert hudební skupiny Marbo. Manželé – Bohdan a Marcela Vrtalovi – se představili hrou na elektronické klávesy a saxofon.

S dětmi si v úvodu zazpívali písničku Statistika z pohádky Princové jsou na draka. Správnou artikulaci si žáci procvičili v písni Jazykolamy a došlo i na pohyb při skladbě Hlava, ramena… Nový text s názvem Do školy byl jednoduchý, a tak se ho malí zpěváci naučili velmi rychle. Největší hity přišly v závěru výchovného programu. Píseň Bum, bum a Já tak rád trsám dostaly posluchače do varu. Ti se poté s hudební skupinou velice neradi loučili.

Během dopoledne zavítali na koncert hudební skupiny Marbo i žáci 2. stupně. Manželé Vrtalovi představili žákům tvorbu Osvobozeného divadla a divadla Semafor a seznámili je s jejich hlavními představiteli, tedy J. Werichem, J. Voskovcem, J. Ježkem, J. Suchým a J. Šlitrem. Písně obou divadel se staly evergreeny, které se zpívají dodnes a které nejsou neznámé ani současné mladé generaci.

fotogalerie zde ...

Ve středu 17. prosince 2014 navštívili žáci 5. a 6. tř. Hvězdárnu a planetárium Brno. Nejprve se pohodlně usadili v moderním sále digitária, aby se vydali na dobrodružnou cestu sluneční soustavou a dozvěděli se o některých planetárních „nej“. Následně se v rámci výstavy Příběh sluneční soustavy ponořili do našeho planetárního systému ještě hlouběji a poznali např. největší sopku světa, seznámili se s Foucaultovým kyvadlem nebo si sáhli na meteorit starý přibližně jeden milion let.

Šípková Růženka | 18. 12. 2014

Čekání na vánoční prázdniny si ve čtvrtek 18. prosince 2014 děti 1. stupně zpříjemnily návštěvou představení žáků místní ZUŠ.

Žáci umělecké školy nastudovali pod vedením pana učitele Jakuba Dobeše zpívanou pohádku Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Šípková Růženka.

Režií byla pověřena Tereza Švancarová, žákyně 9. třídy, která se úkolu zhostila na výbornou.

Celá pohádka se mimořádně povedla jak po stránce hudební, tak po stránce dramatizace.

Všichni spolužáci účinkujících i učitelé základní školy ocenili šikovnost a nadšení svých spolužáků a žáků.

Jen tak dále!