ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Výlet 7. třída | 05.05.2010
 


celá fotogalerie zde...

Dne 5. 5. 2010 se vydali žáci 7. třídy na školní výlet do našeho hlavního města Prahy. Z nepřeberného množství památek a zajímavých míst si prohlédli Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, navštívili Pražský hrad a Národní muzeum a prošli se po Karlově mostě. Na závěr zavítali do obchodního domu Palladium. Všichni se vrátili domů maximálně spokojeni.

Tajemství vody | 05.05.2010

celá fotogalerie zde...


Ve středu 5. května 2010 si žáci 6. třídy v hodině fyziky při probírání učiva „Měření teploty“ vyráběli ve skupinách teploměr. Při jeho výrobě využili pedagogický kufřík od nadačního fondu VEOLIA a pracovali podle pokusu č. 8 „Vyrob si teploměr“. Mohli si tak ověřit poznatky o zvětšování objemu kapalin při zahřívání – zahřívaná voda se rozpíná, zvětšuje svůj objem a stoupá vzhůru brčkem teploměru; když se teplota sníží, kapalina se stahuje a hladina klesá.

Doma pak vytvářeli „Meteorologický zápis“ každodenní teploty měřené venkovním teploměrem a jeho průběh zaznamenali do grafu na milimetrový papír.

 

12. května 2010 se v Domě dětí a mládeže ve Svitavách uskutečnilo IV. – poslední kolo přírodovědné soutěže. V závěrečném dílu soupeření měli soutěžící za úkol poznávat rostliny

 
 
celá fotogalerie zde...

V úterý 25. 5. 2010 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili školního výletu do Velkých Losin a do elektrárny Dlouhé Stráně.

Dopoledne strávili ve Velkých Losinách, kde nejdříve navštívili ruční papírnu a pak zámek. Papírna byla v roce 2001 prohlášena Národní kulturní památkou a dodnes se v ní ručně vyrábí papír. Prohlédli si také Muzeum papíru s expozicemi dějin manufakturní a průmyslové výroby a autentická pracoviště ve výrobní části podniku.

Odpoledne se přemístili do Koutů nad Desnou, odkud je autobus odvezl nejdříve k dolní nádrži přečerpávací vodní elektrárny nacházející se na říčce Divoká Desná a pak k horní nádrži na horu Dlouhé Stráně ležící v nadmořské výšce 1350 m. Přečerpávací se jí říká proto, že v době přebytku elektrické energie v síti (především v noci) se voda čerpá z dolní nádrže do horní a ve špičkách se v turbínách vyrábí elektrický proud. Počasí se vydařilo, a tak se u horní nádrže naskytl nádherný pohled na Jeseníky – na Praděd, Šerák a Petrovy kameny. Na zpáteční cestě si ještě prohlédli město Šumperk.

Školní výlet Brno | 26.05.2010
celá fotogalerie zde...

  

Dne 26. května 2010 zavítali žáci 6. třídy do druhého největšího města České republiky.

Během školního výletu se tu seznámili s nejznámějšími historickými památkami. Okouzleni byli nejen morovým sloupem na Zelném trhu, Špilberkem, ale především Petrovem.

Naučnou výpravu brněnskými ulicemi žáci zakončili návštěvou výstavy akvarijních rybek na Staré radnici, po níž následovalo tolik očekávané představení Garfield promítané ve formě 3D v Palace Cinema.

 
Čertovská škola | 27.05.2010
Již tradičně dne 27. května 2010 navštívili naši školu žáci ZŠ Vítějeves, kteří si pro nás připravili loutkové představení Čertovská škola.

Děj pohádky pojednával o velmi zlobivém chlapci, jenž neustále vyrušoval ve vyučování, neposlouchal a byl drzý na paní učitelku.

Jediná cesta k nápravě vedla přes výchovný ústav, a to přímo čertovský…

Jak to nakonec s neposlušným chlapcem dopadlo? To vědí žáci 1. stupně, kteří na závěr výchovného programu odměnily protagonisty představení bouřlivým potleskem.

 
 

Projekt Výměnný pobyt
celá fotogalerie zde...


Na konci května 2010 přivítala ZŠ Březová nad Svitavou kolegy z partnerské školy v Grossweikersdorfu. Během návštěvy se řešily možnosti další součinnosti a vymýšlela se oběma stranami akceptovatelná témata dlouhodobých projektů. Nejbližším konkrétním výstupem prohlubující se spolupráce by měl být opět podzimní výměnný pobyt žáků z Grossweikersdorfu v Březové nad Svitavou.