ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentySponzořiVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR

celá fotogalerie zde...

pátek 4. června 2010 si žáci 1. stupně přeměřili své síly v atletických disciplínách. Hod plným míčem, skok z místa a běh na 60 a 200 (400) m stály nadšené sportovce mnoho sil, avšak jejich touha po vítězství byla větší.

Děti se velmi snažily dosáhnout nejlepších výkonů, a tak o zajímavé sportovní výsledky nebyla nouze.

Školní olympiáda  | 7. 6. 2010

V pondělí 7. 6. 2010 proběhl na školním hřišti na Dlouhé již XVI. ročník Školní olympiády, kterého se zúčastnili žáci 5. až 8. ročníku jako soutěžící a žáci 9. ročníku jako pomocníci rozhodčích. Soutěžilo se ve dvou kategoriích : I. kategorie – V., VI. třída chlapci, dívky, II. kategorie - VII., VIII. třída chlapci, dívky - ve čtyřech atletických disciplínách: v běhu na 60 m a 200 m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. Jako doplňkovou disciplínu si žáci vyzkoušeli hod na plechovky.

Vyvrcholením byl štafetový běh na 4x60 metrů mezi třídami. Každou třídu reprezentovali čtyři nejlepší běžci – dva chlapci a dvě dívky. Nejrychlejší byla štafeta VII. třídy.

I přes nepřízeň počasí posledních dnů se olympiáda konala za pěkného slunečného dne bez deště a vysokých teplot. První tři závodníci v každé kategorii a disciplíně obdrželi medaile ve formě fidorky a diplom, který jim bude připomínat tento den.

Dne 10. června 2010 strávili žáci 1. stupně krásný slunečný den mezi exotickými zvířaty.

ZOO Olomouc sklidilo největší úspěch krmení jehňat a mláďat kozy kamerunské, přechod nad opičím výběhem a výstup na rozhlednu.

Zážitky ze školního výletu byly umocněny návštěvou lanového centra, osvěžením u stánku s občerstvením či zakoupením suvenýrů na památku.

Atletický trojboj  | 11. 6. 2010

V pátek 11.6.2010 reprezentovali nejlepší žáci – atleti naši školu v „Atletickém trojboji“ ve Vítějevsi, kterého se zúčastnili také žáci ZŠ Vítějeves, ZŠ Moravská Chrastová a ZŠ Radiměř. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - MLADŠÍ ŽÁCI I. – 1. - 3. třída, MLADŠÍ ŽÁCI II. – 4. – 5. třída, STARŠÍ ŽÁCI I. – 5. – 6. třída, STARŠÍ ŽÁCI II. – 7. – 8. třída ve třech disciplínách: v běhu na 50 nebo 60 m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem nebo granátem.

STARŠÍ ŽÁCI II. – 7. – 8. třída

Bauerová Nela, Rösslerová Lucie, Ducháček Michal a Klemša Michal.

Žáci naší školy obhájili titul a získali 1. místo. Druhé místo obsadila ZŠ Vítějeves, třetí místo ZŠ Moravská Chrastová a čtvrté místo ZŠ Radiměř.

Všichni žáci si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

Dne 18. 6. 2010 proběhla v tělocvičně školy akce s názvem Den dětí s Městskou policií. Při řešení uměle vytvořených dopravních situací si žáci 1. i 2. stupně na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké je to být účastníkem silničního provozu nejen ze strany chodce nebo cyklisty, ale i ze strany řidiče vozidla.

Dne 23. 6. 2010 se vydali žáci 7. třídy na exkurzi do Moravského zemského muzea v Brně. Tématem exkurze bylo poznávání podkmene strunatců – obratlovců. Po společné prohlídce exponátů a vysvětlení některých pojmů měli žáci za úkol pracovat samostatně podle pokynů v pracovním listu. Součástí návštěvy Brna byly i prohlídky Zelného trhu a Staré radnice, při kterých se žáci dozvěděli mnoho zajímavého o historii obou míst.

Voda hrou | 24. 6. 2010

Ve čtvrtek 24. 6. 2010 se žáci 8. ročníku setkali již podruhé se žáky ZŠ Vítějeves, tentokrát v Baníně, a společně se zúčastnili soutěžního dopoledne pořádaného paní Folkmanovou za Brněnské vodárny a kanalizace a firmou Josef Šindler ml. Toto setkání navazovalo na akci pořádanou ke Dni Země dne 22. 4. 2010 a bylo poděkováním za pomoc při úklidu odpadků v oblasti vodovodního zdroje v Muzlově.

Žáci soutěžili v různých disciplínách, jejichž obsah souvisel s tématem VODA. Také body získávali formou vody, kterou sbírali do kelímku. Nejvíce vody – bodů načerpala Diana Křivková a obsadila 1. místo. Vítězové obdrželi věcné ceny a ostatní drobné dárky. Na závěr se všichni občerstvili chutným gulášem a oplatkem.

Za tuto akci patří poděkování všem, kteří tuto soutěž zorganizovali.

Mikulášovy patálie | 24. 6. 2010

Ve čtvrtek 24. června 2010 navštívili žáci 1. stupně ve svitavském kině Vesmír francouzskou komedii Mikulášovy patálie.

Humorný pohled na problémy a starosti, které existují ve světě dětí stejně jako ve světě dospělých, malé ani velké diváky nezklamal.