Dne 1. září 2008 zasedlo do lavic 1. třídy ZŠ Březová nad Svitavou 19 nových žáčků:

Gracias Petr, Hartl Pavel, Hnát Filip, Kolbábek Martin, Kostolanský Marek, Krupica Matěj, Pospíšil Marek, Sobol Adam, Svoboda Jan, Valtr Zdeněk, Jeřábková Barbora, Kalodová Alena, Leksová Kateřina, Seidlová Markéta, Suková Karolína, Švancarová Zuzana, Vjaterová Veronika, Vlčková Karolína Jitka, Volečková Karolína

Nejmladší žáky přivítali a mnoho úspěchů při zdolávání krkolomné školní cesty popřáli paní učitelka Zdeňka Drápelová, paní ředitelka Bohuslava Zelená, pan starosta Martin Kiss a pan místostarosta Martin Švancara.

V pondělí 29.9.2008 se na hřišti ve Svitavách - Lánech konalo oblastní kolo žáků 6. a 7. tříd v MALÉ KOPANÉ. Naši školu reprezentovali :
za 6. třídu – Ondřej Mrázek, Bohuslav Odvářka, Tomáš Dítě
za 7. třídu – Petr Jedlinský, Cristiano Musto, Daniel Pokorný, Bedřich Zavadil

Výsledky utkání :
Skupina „B“ :
Pořadí : 1. ZŠ Riegrova Svitavy 2 1 1 0 2 : 1 4
2. ZŠ Moravská Chrastová 2 0 2 0 2 : 2 2
3. ZŠ Březová nad Svitavou 2 0 1 1 1 : 2 1

ZŠ Březová - ZŠ Riegrova Svitavy 0 : 1 (0 : 0, 0 : 1)
ZŠ Březová - ZŠ Moravská Chrastová 1 : 1 (1 : 0, 0 : 1)
Branky : Odvářka

Pořadí v soutěži :
1.Gymnázium Svitavy
2.ZŠ Sokolovská Svitavy
3.ZŠ náměstí Míru Svitavy
4.ZŠ Riegrova Svitavy
5.ZŠ Masarykova Svitavy
6.ZŠ Moravská Chrastová
7.ZŠ Březová nad Svitavou
8.ZŠ Radiměř
9.ZŠ Hradec nad Svitavou
Žáci 1. a 2. stupně se během 15. a 16. září 2008 stali součástí Srdíčkového dne. Zakoupením magnetek s motivem zvířátka podpořili občanské sdružení, které pomáhá nemocným, postiženým a opuštěným dětem v celé republice a jež nese příznačný název Život dětem.
V letošním roce 2008 uspěla naše škola s projektem Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ve školách v roce 2008. Získala tak finanční prostředky nejen na výukový program ekologické výchovy v Ekocentru Paleta Oucmanice, ale též na vybudování klubovny mladých přírodovědců v prostorách ŠD a na další ekologické aktivity.
Díky projektu se podařilo umístit do I., II., III. a IV. třídy barevné nádoby na separovaný odpad. V budoucnu bychom rádi rozšířili sběrné nádoby i do dalších tříd a učeben.
Žáci 2. ročníku poprvé v historii naší školy vyzkoušejí Ekologické písanky, v nichž si procvičí kromě čtení a psaní i svou tvořivost p��i plnění úkolů s přírodovědným námětem.
Nadšení, podnikavost, zapálení pro věc, píle dětí, spolupráce učitelů a pracovníků školy přineslo kýžené ovoce. Společnými silami se pustili do budování a posléze zvelebování klubovny. Máme radost z nového nábytku, zajímavých knížek, encyklopedií, CD a dalších pomůcek týkajících se světa rostlin, živočichů a ochrany životního prostředí.
Pozornost každého návštěvníka upoutá keramická výzdoba klubovny. Kočky, želvy, kapříci a jiná zvířátka z rukou šikovných žáků ze starších ročníků vypadají jako živá. Netradičně působí obrovská nástěnka z maskáčové sítě.
Klubovnu využívají členové Přírodovědného kroužku I. stupně ZŠ, děti ŠD i ostatní zájemci k nejrůznějším aktivitám v oblasti environmentální výchovy.
Držte nám palce při naší činnosti naplněné prací a při hledání nových zážitků.