Jak správně zvolit svou budoucí profesi? Odpověď na zapeklitou otázku hledali žáci 9. třídy na Přehlídce středních škol, která probíhala 1. října 2008 v prostorách Fabriky ve Svitavách.
Díky vstřícnosti zástupců prezentujících se škol a vstřícnosti stávajících studentů získávali cenné informace o nesnadné cestě k vysněnému oboru.
Recyklohraní | 29. 10. 2008
V říjnu 2008 se ZŠ Březová nad Svitavou přihlásila do projektu Recyklohraní. Aktuálním úkolem se stala výtvarná soutěž s názvem Vyrobte si sběrný box pro baterie. Boxy byly postupně vytvářeny z pevného kartonu a pro jejich označení bylo využito nakreslené logo tohoto projektu. Vítězný box poslouží jako doplňkový prostředek pro shromažďování vrácených baterií.
Vznik Československa  | 23. 10. 2008
Dne 23. října 2008 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili besedy s paní PaedDr. Jitkou Gruntovou a panem Bedřichem Škraňkou věnované 90. výročí Dne vzniku samostatného československého státu a 70. výročí Mnichovské dohody. Beseda, během níž byla zdůrazněna činnost československých legionářů za 1. světové války a jejich významný podíl na vytvoření ČSR, mapovala zejména regionální dějiny. Žáci se zaujetím poslouchali vyprávění o násilném vystěhování českých občanů z oblastí, které byly roku 1938 obsazeny Němci. Největší pozornost se soustředila na jednotlivé události, jež vyvrcholily bojem o Lidový dům v Moravské Chrastové. Beseda byla obohacena dobovými fotografiemi, dobovým tiskem a ukázkami tehdejších platných dokladů. Následující den si žáci 8. ročníku připomněli významná výročí společně s paní PaedDr. Jitkou Gruntovou a panem Mgr. Martinem Kissem položením kytic k pomníku na březovském náměstí
Nový Zéland | 16. 10. 2008
Žáci 5. – 9. ročníku se 16. října 2008 přenesli v Památkách do nejvzdálenější země světa. V cestopisném dokumentu se seznámili s fascinující přírodou, ve videosekvencích obdivovali tryskající gejzíry, vařící bláto, exotické živočichy, či dramatický tanec Maorů. Poutavé vyprávění připravil pan Jiří Mára. Na expedici se vydal společně se svým synem Jirkou, který je upoután na invalidní vozík a jemuž tak splnil jeho životní sen.
V pondělí 6.10.2008 se na hřišti ve Svitavách - Lánech konalo oblastní kolo žáků 8. a 9. tříd v MALÉ KOPANÉ. Naši školu reprezentovali :
za 8. třídu – Michal Ducháček, Michal Klemša, Lukáš Striegler
za 9. třídu – Pavel Báča, Václav Dufek, Jakub Friedl, Šimon Macek, Tomáš Procházka,
Leoš Valenta

Výsledky utkání :
Skupina „C“ :
Pořadí : 1. ZŠ Březová nad Svitavou 2 2 0 0 7 : 1 6
2. ZŠ Masarykova Svitavy 2 1 0 1 6 : 3 3
3. Gymnázium Svitavy 2 1 0 1 3 : 12 0

ZŠ Březová nad Svit. – Gymnázium SY 6 : 1 (2 : 0, 4 : 1)
Branky : Ducháček, Klemša, Macek, Valenta, Dufek, Friedl
ZŠ Březová nad Svit. – ZŠ Masarykova SY 1 : 0 (1 : 0, 0 : 0)