Dům, který mě neokrádá

Ve čtvrtek 29. 1. 2009 proběhla výuka netradičním způsobem, byla věnována projektu DŮM, KTERÝ MĚ NEOKRÁDÁ. V rámci tohoto projektu žáci vytvořili model domu, který měli vybavit elektrickými spotřebiči tak, aby nás dům neokrádal, ale aby co nejvíce šetřil energii. Jejich úkolem bylo vybrat osvětlení a elektrické spotřebiče podle energetických štítků a ceny a umístit je na správná místa.
  Cílem projektu bylo seznámit žáky s používáním energetických štítků a s praktickými možnostmi úspor energie v domácnosti, naučit je vybírat elektrospotřebiče v obchodě a ukázat
správné zásady umísťování spotřebičů v místnosti.
  Projektový den na téma „Dům, který mě neokrádá“ přispěl k propojení výuky s praktickým životem.

4. - 10. 1. 2009 penzion Sunski

Lyžařský kurz 40 žáků naší školy a ZŠ Moravská Chrastová se v letošním roce poprvé
konal v krkonošském lyžařském středisku Harrachově od neděle 4. 1. do soboty 10. 1. 2009. Z naší školy se ho zúčastnilo 11 žáků ze 7. třídy a 1 žák z 8. třídy.
 Ubytováni byli ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích s vybavenou kuchyňkou (varná konvice, mikrovlnná trouba, lednička ..), Tv, koupelnou s masážní sprchou a WC.
 Lyžařské terény bylo možné vhodně volit podle úrovně lyžování každého žáka. Od úplných začátečníků až po zdatné lyžaře. Každý však absolvoval celý základní lyžařský výcvik. Někteří si pak vyzkoušeli své dovednosti na snowboardu.
 Nechyběly ani závody ve slalomu, za což byli odměněni drobnými cenami, sladkostmi a diplomem.
 Po týdnu plném zimních sportů, mrazivého počasí, zážitků a dojmů všichni odjížděli domů s přáním opět se sem vrátit.