Noc s Andersenem | 30. 3. 2009
Žáci 6. ročníku se 30. března 2009 zapojili do celorepublikového projektu Noc s Andersenem.
     Jako mávnutím kouzelného proutku se všichni proměnili v nadšené badatele, čtenáře a ilustrátory. Informace o H. Ch. Andersenovi vyhledávali nejen v časopisech, v odborných publikacích, na internetu, ale též v jednotlivých pohádkových příbězích.
     Při vytváření pestrobarevné mozaiky života dánského pohádkáře si děti všímaly zejména zlomových okamžiků jeho ne příliš šťastného života.
     Společné povídání o H. Ch. Andersenovi a jeho umělecké tvorbě bylo završeno projekcí příběhu Ošklivé káčátko a pohádkovým spaním ve škole.
     Dětský pěvecký sbor Březováček působí na ZŠ Březová nad Svitavou osmý rok. Už u jeho kolébky stála jako dobrá víla současná sbormistryně paní Mgr. Dana Pražáková.
     Od prvních nesmělých krůčků se sbor postupně zařadil mezi špičku krajských dětských pěveckých sborů. V posledních třech letech vyzpíval Březováček v soutěžních přehlídkách vždy zlaté pásmo. Nejvyšší příčku obhájil v I. A kategorii i v letošním krajském kole IXX. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů, které proběhlo 26. března 2009 v kulturním domě v Holicích.
M.R.K.E.V | 10. 3. 2009
Základní škola Březová nad Svitavou patří mezi školy, jež se sdružují v síti M.R.K.E.V (METODIKA A REALIZACE KOMPLEXNÍ EKOLOGICKÉ VÝCHOVY). Soustavně usiluje o kvalitní zařazení environmentální výchovy do výuky a do celkového života školy ve smyslu ŠVP Otevřená budoucnost.Od začátku školního roku 2008/2009 slouží dětem nově vybudovaná Klubovna mladých přírodovědců, v níž se scházejí nejen členové přírodovědného kroužku, ale k výuce přírodních věd ji využívají i žáci 1. a 2. stupně ZŠ