Počítačová učebna | 1. 9. 2007
Dne 14. září 2007 byla uvedena do plného provozu komplexně zrenovovaná PC učebna. Poděkování za kvalitně odvedenou práci patří firmě MINET ELEKTRO, s.r.o.
Žáci 1. – 5. třídy se 24. září 2007 setkali se skladatelem Jaroslavem Uhlířem. V programu Hodina zpěvu ve zvěřinci konaném v Bílém domě ve Svitavách si společně zazpívali známé pohádkové písničky. Ve druhé části představení se nejen zpívalo, ale také tleskalo, dupalo a poznávaly se hlasy zvířat a učily se nové písně s texty Zdeňka Svěráka. Závěrečná skladba z filmu Tři veteráni Není nutno dokonce zvedla malé posluchače ze židlí a bouřlivý potlesk provázel Jaroslava Uhlíře jako poděkování za příjemně strávené dopoledne.
Sběr kaštanů | 1. 9. 2007
I na podzim 2007 sbírali žáci 1. stupně kaštany pro zimní přikrmování lesní zvěře. Celkem se dětem podařilo nashromáždit 134 kg kaštanů. Všichni obdrželi za své snažení diplom, nejlepší sběrači navíc drobné odměny.