Tanzánie | 1. 10. 2007
Cestopisné přednášky o Tanzánii se 11. října 2007 zúčastnili žáci 2. stupně ZŠ. Paní Ilona Füzéková je na základě vlastních prožitků seznámila se zvyky tamějších obyvatel, rozdílnou životní úrovní, způsoby stopování i s nástrahami přepravy. V závěru posluchačům představila díla malířů stylu Tingatinga a nabídla zakoupení drobných upomínkových předmětů.
Divadélko bratří Čapků z Hradce Králové se 12. října 2007 představilo v tělocvičně ZŠ dvěma vystoupeními. Pro 1. – 4. třídu byla určena Nová dobrodružství Veverky Zrzečky. Hlavní hrdinka nejen vypátrala, kdo ukradl hodinky panu hajnému, ale ruku v ruce s ostatními zvířátky vytrestala darebáka, který se neuměl chovat v lese. Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus byl souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po začátek 20. století. Začínal anglickou renesanční tragédií – Shakespearovým Hamletem a končil zobrazením nejslavnější vraždy v dějinách českého divadla – příběhem z Maryši bratří Mrštíků. Mezi jednotlivými ukázkami se žáci 5. – 9. třídy v krátkosti seznámili i s životem autorů a původem zvolených děl.
Keramický den | 1. 10. 2007
V rámci keramického kurzu probíhajícího ve spolupráci s DDM Svitavy vytvářeli 24. října 2007 žáci 4. – 8. třídy drobná umělecká dílka. Tvůrčí zápal i nadšení pro následnou realizaci nápadu čišely z každé do puntíku využité minuty.