Žáci 4. a 5. třídy si připravili na 2. prosince 2007 několik vánočních koled, jimiž na Moravském náměstí přivítali advent a společně s obyvateli Březové nad Svitavou příchod nejkrásnějších svátků v roce.
Pečení perníčků | 1. 12. 2007
Vánoční nálada se odrazila i v činnosti obou výtvarných kroužků. Děti s nadšením vykrajovaly a vytvářely nejrůznější tvary a podoby sladkých perníčků.
Mikulášská nadílka | 1. 12. 2007
Dívky 6. – 9. třídy obdarovaly 5. prosince 2007 při příležitosti mikulášské nadílky své malé kamarády z MC Kocourek perníčky. Sladký dárek upekly a nazdobily v hodinách rodinné výchovy.
Den otevřených dveří | 1. 12. 2007
K lepšímu poznání školního prostředí, v němž se po většinu dne pohybuje jejich potomek, mohl rodičům napomoci 6. prosince 2007 Den otevřených dveří. Osobní návštěvou a zhlédnutím vyučovacích hodin si přítomní postupně vytvářeli vlastní obrázek o ZŠ. Největší účasti se těšilo vyučování na 1. stupni, kde rodiče pozorně sledovali práci nejen svých dětí, ale též vysoce náročnou a zodpovědnou práci učitelek. Spokojenost s akcí vyjádřil ve svém zhodnocení hodiny českého jazyka v 1. třídě pan Josef Chlebeček následovně: Vyučovací hodina se mi líbila, a to z obou stran. Paní učitelka Mgr. Kateřina Macháňová je vstřícná a neopomíjí žádné z dětí. Myslím, že děti vede velice dobře. Zvláště se mi líbí, že ve třídě panuje pohodová a přátelská atmosféra. Návštěvníci Dne otevřených dveří byli příjemně překvapeni i interiérem školy a různorodou nabídkou mimoškolních aktivit.
Roming | 1. 12. 2007
Žáci 9. třídy se 6. prosince 2007 vydali za tajemstvím romské duše. Ve svitavském kině Vesmír se zúčastnili výpravy vysokoškolského studenta Jury za tajemnou nevěstou pocházející ze zapadlé slovenské vesničky. Film vyzněl jako inteligentní nadsazené vyprávění o romské podstatě a poskytl možnost vcítění se do odlišného životního stylu.
Exkurze v SOU Svitavy | 1. 12. 2007
V rámci Volby povolání se žáci 9. třídy vydali 6. prosince 2007 na exkurzi do SOU Svitavy. Zájemci o budoucí studium se mohli seznámit s učebními plány jednotlivých oborů, délkou studia, organizací praxe v dílnách i s nejmodernější technikou zakoupenou z dotací EU.
Pan školník | 1. 12. 2007
Pana školníka nám mohou leckde závidět. O jeho pracovitosti a neutuchajících nápadech svědčí nejen pomoc vyučujícím při výzdobě tříd a chodeb, upravená školní zahrada, ale též neotřelý přístup k žákům a svérázné zapojení do tradičních školních akcí.
Ve svitavském kině Vesmír nastoupili 13. prosince 2007 žáci 4. a 5. třídy do 5. ročníku Bradavické školy čar a kouzel. Byli však zklamáni přístupem učitelky obrany proti černé magii, která je nechtěla nic zásadního naučit. Otěže výuky tak musel převzít do svých rukou Harry Potter. Začal se tajně scházet s malou skupinkou studentů, nazval ji Brumbálova armáda a společně se připravovali na rozhodující bitvu. Po jejím vypuknutí se díky těžkému výcviku podařilo nebezpečné temné síly opět odrazit.
Den voňavého dřeva | 1. 12. 2007
Předvánoční akci pro děti nazvanou Vánoce ve Svitavách navštívili 13. prosince 2007 žáci 3. třídy. V Městském muzeu a galerii se stali svědky ukázky vyřezávání betlémů a výroby netradičních vánočních ozdob z větviček. V průběhu dopoledne si mohli zakoupit drobné dárky pro své nejbližší (dřevěné ozdoby, ozdoby ze šustí, hračky, perníčky), či ochutnat voňavý bylinkový čaj.
Adventní koncert | 1. 12. 2007
Dětský pěvecký sbor ZŠ Březováček vystoupil 16. prosince 2007 v kostele svatého Bartoloměje v Březové nad Svitavou po boku Mgr. Markéty Jozové. Slavnostní repertoár byl poskládán z písní se zimní a vánoční tématikou.
Dívčí vánoční noc | 1. 12. 2007
Vybaveny spacáky, karimatkami, nezbytným občerstvením i krabičkami vánočního cukroví se sešly dívky 7. třídy večer 20. prosince 2007 před budovou školy. Společným útočištěm se toho dne stala slavnostně vyzdobená školní družina. Toužebně očekávaná noc se odehrávala podle předem domluveného scénáře. Nejprve vánoční povídání prověřilo jejich znalosti z doby adventu, tradičních zvyků a obyčejů. Došlo i na nejznámější vánoční příběhy zpracované v krásné literatuře a výrobu přáníček. V průběhu večera však děvčata nezapomínala ani na svou tělesnou schránku. V tělocvičně si užila aerobiku i rozličných zábavných her. Zklidnění před spaním mělo vnést rozdávání dárečků a poté romantický film. Ovšem usínání bylo obtížné, často prokládané opakovanými výbuchy smíchu a trvalo dlouho, než všechny dívky spánku skutečně podlehly.