V rámci předmětu rodinná výchova navštívily dívky 8. a 9. třídy 28. listopadu 2007 Mateřské centrum Kocourek. Maminkám a jejich dětem jednotlivě představily a posléze odevzdaly vlastnoručně vyrobené maňásky. Předávání bylo podmalováno vystoupením flétnového kroužku žáků 2. třídy. V příjemném prostředí pak Mgr. Jana Poláčková dívky podrobně seznámila s historií MC a jeho budoucími aktivitami.
Přírodovědný klokan | 1. 11. 2007
Žáci 8. a 9. třídy se v kategorii Kadet 7. listopadu 2007 zapojili do celostátní soutěže pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem netradičního srovnání poznatků bylo vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Mozaika Polička | 1. 11. 2007
Plnění Minimálního preventivního programu přivedlo žáky 9. třídy 15. listopadu 2007 do Střediska volného času Mozaika v Poličce. Na základě vlastní zkušenosti přednášejícího se účastníci seznámili s nejnovějšími informacemi o HIV a AIDS, besedovali o různých možnostech ochrany před zákeřnou nemocí a poté o vlastním budoucím životě.
Víme vše o divadle | 1. 11. 2007
Literární výchova zábavněji. Stručná a výstižná charakteristika náležela pořadu probíhajícímu 23. listopadu 2007 v Ottendorferově domě ve Svitavách. Během programu žáci 7. třídy odhalovali zákulisí divadla, práci herců, režiséra a ostatních lidí, kteří se na divadelních představeních podílejí.
Zimní besídka | 1. 11. 2007
V Obecním domě v Březové nad Svitavou se 28. listopadu 2007 uskutečnila tradiční Zimní besídka. O úvod se postarali žáci 4. a 5. třídy. Zimní písničky nenechaly nikoho na pochybách, v jakém ročním období se právě ocitáme. Sněhovou přikrývku vzápětí vystřídala okouzlujícíkoťátka. Vystoupení dětí z 1. třídy připomínalo něžné hrátky s milovanými domácími mazlíčky. Divadelní hříčka žáků 2. třídy na motivy veršů Františka Hrubína Červená Karkulka vyvrcholila závažným výchovným momentem. Statečným postojem se překlene každá, byť sebevětší lidská obava a hloupost. Na už vyzkoušenou půdu školy přenesli posluchače žáci 3. třídy. Básnické pásmo Jiřího Žáčka Pro slepičí kvoč aneb Aprílová škola pro pokročilé upoutalo rozvernými třídními neposedy a přísnou paní učitelkou. ZUŠ Březová nad Svitavou se prezentovala flétnovým souborem a nápaditou pohybovou kreací Tanec vloček, při níž běhal přítomným mráz po zádech. Flétnový kroužek 2. třídy začal postupně přivolávat do sálu vánoční náladu. Betlémská hvězda se však ještě na chvíli zdržela, aby nenarušila aerobik dívek 3. – 5. třídy a Morbidní pohádku žáků 7. třídy, ale pak se již naplno rozzářila při závěrečných vánočních koledách žáků 4. a 5. třídy.