Beseda o Číně | 1. 1. 2008
Žáci 2. stupně 10. ledna 2008 v sále „Památek“ zavítali do východní Asie, konkrétně do Číny – nejlidnatější země světa. Zhlédli počítačovou prezentaci záběrů týkajících se kultury a historie Číny podbarvenou poutavým výkladem a doplněnou mapkami i autentickými zvukovými nahrávkami. Dozvěděli se, jak vypadá pagoda, hliněná armáda 1. čínského císaře nebo proč jsou střechy domu zaoblené. Na závěr přednášky se posluchači přenesli do Tibetu a pronikli do jeho duchovního bohatství.
Návštěva muzea | 1. 1. 2008
14.ledna 2008 žáci 6. třídy navštívili východočeské město Poličku, aby si ve zdejším Městském muzeu prohlédli dotykovou výstavu zaměřenou na období pravěku a starověku. Atmosféru dávno minulých časů navodili dva průvodci, kteří návštěvníky seznámili s tehdejším způsobem života. Během prohlídky dobových předmětů si žáci mohli vyzkoušet různé činnosti typické pro tato období, např. drcení obilí, rozdělávání ohně, práci na vertikálním tkalcovském stavu nebo malovat jako pračlověk na stěnu „jeskyně“. Nově získané vědomosti i dovednosti žáci využili při projektovém dnu.
Keramické dopoledne | 1. 1. 2008
Dne 15. ledna 2008 bylo pro žáky 8. třídy v Domě dětí a mládeže ve Svitavách připraveno Keramické dopoledne, jehož náplní bylo glazování vlastnoručně zhotovených výrobků.
Testování cermat | 1. 1. 2008
Své dovednosti v českém jazyce a matematice i schopnost logického úsudku si mohli žáci 9. třídy ověřit v úterý 29. ledna 2008 v rámci celorepublikového testování Cermat.
Projektový den | 1. 1. 2008
V rámci projektového dne Výprava do pravěku se žáci 2. stupně 31. ledna 2008 vpravili do role našich předků. V základech práce s počítačem si připravili materiály, které následně využívali při výrobě zubů a kostí pralidí, pěstních klínů, hrotů nástrojů, kostěných jehel, keramických misek, věstonických Venuší nebo rozsáhlejších projektů s pravěkou tematikou. Projektový den byl ukončen prezentací všech výtvorů.