Seiferos | 1. 4. 2008
Dne 1. dubna 2008 zavítala na hřiště Sokol Březová nad Svitavou společnost na ochranu dravých ptáků Seiferos. Ve svém rozmanitém programu představila žákům nejznámější dravce české fauny. Zajímavé informace a ukázky letů dravých ptáků průběžně doplňovaly vědomostní soutěže o ceny.
Holice | 1. 4. 2008
Dětský pěvecký sbor Březováček se dne 10. dubna 2008 rozjel do Holic na krajské kolo XVIII. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů. Soutěž pořádaná Krajskou knihovnou v Pardubicích skončila pro skvěle připravený Březováček velice úspěšně. V kategorii I.A převzala sbormistryně Mgr. Dana Pražáková z rukou předsedy poroty podobně jako v loňském roce Zlaté pásmo.
Do orientálního světa se 14. dubna 2008 přenesli žáci 1.–5. třídy během divadelního představení Sindibádova dobrodružství. V pohádkovém příběhu o Sindibádovi napsaném na motivy pohádek Tisíce a jedné noci vystupovali nejen herci a loutky z divadla Koráb Brno, ale i děti z publika
Maryša | 1. 4. 2008
Žáci 5. – 9. třídy zhlédli v Kulturním domě v Moravské Chrastové 17. dubna 2008 nejznámější dílo bratří Mrštíkových Maryšu. Sociální drama ze života jihomoravské vesnice v podání Divadelního souboru Eduarda Vojana Brněnec vypráví o nelehkém údělu ženy v tehdejší společnosti.
Den země | 1. 4. 2008
V rámci projektu Den Země si žáci základní školy 22. dubna 2008 připomněli, jak je důležité chránit přírodu. Jednotlivé aktivity směřovaly zejména k nejdůležitějšímu problému současnosti – k hromadění neskutečného množství odpadu. Při následném úklidu březovského okolí se žáci přesvědčili, že některým spoluobčanům na vzhledu krajiny kolem nás bohužel vůbec nezáleží a řízené skládky jsou pro ně velkou neznámou.
Na obecním hřišti ve Vendolí se dne 23. dubna 2008 uskutečnilo netradiční setkání na téma Tvůj odpad, tvá vizitka. Akce se pořádala pod záštitou Ing. Petra Šilara, radního Pardubického kraje, ve spolupráci s Mikroregionem Svitavsko a obcemi Vendolí a Koclířov. Po prezentaci a slavnostním zahájení následovala hlavní soutěž – vědomostní kvíz (třídění odpadů a využití odpadů), slalom na koloběžkách, maxidomino a soutěž v dovednosti. Setkání pokračovalo volnou soutěží, návštěvou sběrného dvora Vendolí a návštěvou stanice Zelené Vendolí. ZŠ Březová nad Svitavou reprezentovala čtyři družstva žáků 3., 4. a 5. třídy: 1. družstvo – J. Macháň, M. Drdla, L. Dvořáčková, M. Kejda, D. Vlčková, 2. družstvo – D. Vjater, K. Šebelová, M. Kudýnek, D. Škeříková, D. Štěpánek, 3. družstvo – O. Mrázek, J. Ducháček, L. Švancarová, T. Kovařík, T. Sperátová, 4. družstvo – M. Kejda, V. Hnát, J. Stupka, E. Macháňová, V. Říha. Chlapci i děvčata si vedli výborně, v hlavní soutěži vybojovali skvělé 2. místo, ve volné soutěži získali dokonce 1. příčku!
Sbor Březováček se 24. dubna 2008 představil v Kulturním domě ve Březové nad Svitavou po boku vynikajících kolegů nejen z České republiky, ale též ze zahraničí. V průběhu hudebního svátku dále vystoupily Svitavský dětský pěvecký sbor, PS Dalibor Svitavy, Italský mužský pěvecký sbor CORO CICLAMINO a Lotyšský národopisný soubor VOLNICA.
Žáci 8. třídy se dne 24. dubna 2008 zhostili nelehkého úkolu. Nejen s potřebným nářadím, ale i s viditelným nadšením se pustili do úpravy areálu mateřského centra Kocourek. Uklízeli kuchyňku, umývali okna, uhrabávali celé prostranství a nakládali nahromaděnou suť. Po několika hodinách bylo zřejmé, že vynaložené úsilí nebylo zbytečné a že se malí kamarádi mají na co těšit.
Dopravní soutěž | 1. 4. 2008
Tak jako každý rok i letos se duben stal měsícem konání dopravní soutěže. Žáci od 5. do 8. třídy si ověřili znalosti pravidel silničního provozu v dopravních testech. Ve 20 otázkách se zamysleli nejen nad teoretickými problémy, ale lámali si hlavy i nad praktickými situacemi. Soutěž vyvrcholila dne 24. dubna 2008 jízdou zručnosti. Na osmi překážkách si mohlo všech 41 účastníků vyzkoušet své cyklistické schopnosti – jízdu v brance, v koridoru, ve složeném koridoru, v osmičce, ve slalomu mezi kuželi, ve složeném slalomu, při přenášení pohárku a při zastavení na metě. Na správné projetí překážek dohlíželi rozhodčí z 9. třídy. Zápolení proběhlo za krásného slunečného počasí, navíc bez nehod a zranění.
Slavnost slabikáře | 1. 4. 2008
Dne 28. dubna 2008 proběhla v 1. třídě Slavnost slabikáře. Ve čtyři hodiny odpoledne přivítali nedočkaví prvňáčci své rodiče, babičky a dědečky, aby jim předvedli krátký kulturní program. Diváci mohli v podání jednotlivých žáků vyslechnout říkanky s písmenky, oblíbené slabikářové písničky a zhlédnout pohádky O veliké řepě a O budce. V závěru byli všichni žáčci slavnostně pasováni na čtenáře.