Geologická exkurze | 1. 3. 2008
Žáci 9. třídy se 6. března 2008 vydali do Moravského zemského muzea v Brně. Geologická exkurze s příznačným názvem Kámen zpestřila obdivuhodným způsobem výuku přírodopisu. Program obsahoval 4 ucelené části: Co je kámen, Jak vzniká, K čemu je dobrý a Jak se kameny rozdělují. Během exkurze si žáci uvědomili, že i neživá příroda poskytuje neuvěřitelné možnosti využití.
Na Medvědí boudu ve Špindlerově Mlýně se ve dnech 8. – 14. března 2008 vydali žáci 7. – 9. třídy. Původní obavy z nedostatku sněhu a mírné zimy se naštěstí nepotvrdily. Lyžařský výcvik probíhal standardně za slušných sněhových podmínek, ovšem za neustále se měnícího počasí. Během týdne se účastníci ocitali hned ve vichřici, hned ve vánici, poté mohli své tváře nastavit zvědavému sluníčku. Důležité ale je, že vrtochy počasí nakonec zvládli a domů si přivezli spoustu vzájemných zážitků a příjemně unavenou tělesnou schránku.
Věříš si? | 1. 3. 2008
Dominika Dufková ze 6. třídy se 17. března 2008 zúčastnila televizního natáčení soutěže určené žákům 6. – 7. tříd. Ve slušivém zeleném tričku si chvíle před televizní kamerou užívala. Ve vědomostních disciplínách si vedla velmi dobře, méně úspěšný byl pouze virtuální skok do dálky. K celkovému 3. místu Dominice srdečně blahopřejeme!
Pestrobarevný den | 1. 3. 2008
Žáci 1. – 5. třídy se 17. března 2008 probouzeli do pestrobarevného dne. Přicházející velikonoční svátky uvítali extravagantními módními výstřelky. Výjimkou nebyly do detailu propracované doplňky, účesy a pokrývky hlavy. Vedle mašlí, stužek vpletených do copánků nebo culíků se velkému zájmu těšily i slušivé kloboučky. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky, jejichž pletené barevné punčochy, nařasená sukýnka či vtipně uvázané šály byly pověstnou třešničkou na dortu pestrobarevného dne.
Ve svitavském kině Vesmír se žáci 1. – 5. třídy dne 18. března 2008 seznámili s neobyčejnou krysou. Čím je Remy tak uchvátil? Svým perfektním kulinářským uměním. Navíc jim ukázal, že kuchyň není jen místem idylickým, nýbrž i zde může jít kdykoliv o život.
Brazílie | 1. 3. 2008
Dne 31. března 2008 navštívili žáci 2. stupně prostřednictvím videoprojekce ve svitavském kině Vesmír 5. největší stát na světě Brazílii. Ta je svou rozlohou 108 krát větší než území České republiky. Diváky nejvíce uchvátila Amazonie (oblast v okolí řeky Amazonky), jež je pokryta převážně deštnými pralesy a kde žijí největší hadi a hlodavci na světě.
Noc s andersenem | 1. 3. 2008
Noc s Andersenem prožívali z pondělí 31. března na úterý 1. dubna 2008 žáci 6. třídy. Nejprve si vzájemně představili světoznámého dánského pohádkáře. Zdůrazňovali zajímavosti z jeho bohatého života, které si vyhledali v dostupných materiálech a kterými zpestřili své projekty. Po prezentaci projektů následovala četba nejznámějších Andersenových děl a v tělocvičně závěrečné poznávání dramaticky ztvárněných pohádkových postav.