Klasickou pohádku na motivy Ladových Nezbedných pohádek přivezli žákům 1. – 2. třídy 10. října 2006 herci pražského Malého divadélka. Děti tleskaly statečné princezně, jež neobyčejnou chytrostí a pracovitostí přelstila i samotné peklo.
Hudebně zpracovaný životopis českého skladatele a klavíristy Jaroslava Ježka nadchl 11. října 2006 žáky 8. třídy. Ježkovy písně komponované pro Osvobozené divadlo zůstávají vzácným klenotem českého kulturního dědictví.
Nezbytná pomoc | 1. 10. 2006
Během podzimních dnů nashromáždili žáci 1. – 4. třídy 653 kg kaštanů. Tímto záslužným činem prokázali, že jim není lhostejný osud lesní zvěře v zimních měsících.