Mrazík | 1. 1. 2007
25. ledna 2007 sehráli žáci 5.třídy v tělocvičně základní školy divadelní představení Mrazík. V roli diváků se postupně vystřídaly děti z MŠ a z 1. a 2. stupně. Odpolední vystoupení bylo věnováno rodičům. Nápadité kostýmy, vlastnoručně vyrobené kulisy, pohybové ztvárnění známého příběhu o Nastěnce a Ivánkovi a zejména herecké výkony zajistily dětem velký ohlas. Mladí "herci" zažili opravdový úspěch bez ohledu na své školní výsledky a poznali, co znamená "táhnout za jeden provaz".
Zápis do 1. třídy | 1. 1. 2007
Zápis žáků do 1. třídy se konal 30. ledna 2007. Budoucí školáky a jejich rodiče uvítali žáci 5. třídy převlečení do kostýmů symbolizujících roční období a představujících jednotlivá stanoviště. Po splnění všestranných úkolů si děti prohlédly budovu školy a v tělocvičně se odreagovaly na překážkové dráze. Jako památku na "první školní den" si odnesly výrobky od starších spolužáků a knížečku s omalovánkou.
Projektový den | 1. 1. 2007
Žáci 2. stupně se 31. ledna 2007 přenesli do období baroka. Postupně se seznamovali s jeho nepřehlédnutelnými stopami v oblastech výtvarného a hudebního umění, literatury, architektury a techniky.