Účastníci Dne otevřených dveří zasedli 15. května 2007 do školních lavic a v roli nově nastupujících žáků si mohli připomenout svá školní léta.
Dopravní bezpečnost | 1. 5. 2007
Na dopravním hřišti ve Svitavách si žáci 2. a 3. třídy prověřili, jak ovládají zásady dopravní bezpečnosti. Ve dnech 18. a 25. května 2007 si tak zopakovali, jak důležité jsou znalosti základních pravidel dopravní kázně i používání cyklistické přilby.
V rámci rodinné výchovy se 24. května 2007 ve svitavském kině Vesmír žáci 8. a 9. třídy zapojili do projektu s názvem Láska ano, děti ještě ne. Výklad MUDr. Petra Kováře a očekávaná závěrečná diskuze seznámily žáky zajímavou a srozumitelnou formou s teoretickými a praktickými radami, jak se chránit před potencionálními riziky spojenými s pohlavním životem. Projekt byl obohacen 120 instruktážními snímky zpracovanými v multimediální dataprojekci a mnoha autentickými videovstupy.
Austrálie | 1. 5. 2007
Žáci 2. stupně zamířili 28. května 2007 k protinožcům do Austrálie. Videoprojekce doprovázená živými vstupy moderátorů – cestovatelů byla součástí unikátního kulturního programu Planeta Země 3000.
Přehlídka sborů | 1. 5. 2007
Pěvecké sbory Březováček a Melodie se 31. května 2007 na okresní přehlídce pěveckých sborů ve Svitavách pochlubily úspěšným rokem i získanými krajskými oceněními.