Noc v muzeu | 1. 4. 2007
Na akční filmovou komedii Noc v muzeu se 3. dubna 2007 vydali žáci 1. stupně. Příběh vyprávěl o nočním hlídači, který v novém zaměstnání zjistil, že opravdové dobrodružství začíná teprve tehdy, když za posledním návštěvníkem zaklapnou dveře a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat nespoutané noční zábavy.
Zlaté pásmo | 1. 4. 2007
Dětské pěvecké sbory Březováček a Melodie se 11. dubna 2007 zúčastnily krajského kola XVII. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů konané v Kulturním domě v Holicích. Březováček v kategorii I.A vyzpíval zlaté pásmo, Melodie v kategorii I.B obdržela pásmo stříbrné.
Hvězdárna 4.tř. | 1. 4. 2007
Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně se staly 12. dubna 2007 cílem výzkumné exkurze žáků 4. třídy. Pořad Vesmírné divadlo byl doprovázen bohatým obrazovým materiálem a vše vysvětlujícími počítačovými simulacemi. Po prohlídce obřích dalekohledů se žáci rozloučili s hvězdárnou zakoupením upomínkových předmětů.
Hvězdárna 5.tř. | 1. 4. 2007
Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně se staly 12. dubna 2007 cílem výzkumné exkurze žáků 5. třídy. Pořad Vesmírné divadlo byl doprovázen bohatým obrazovým materiálem a vše vysvětlujícími počítačovými simulacemi. Po prohlídce obřích dalekohledů se žáci rozloučili s hvězdárnou zakoupením upomínkových předmětů.
Aerobik | 1. 4. 2007
Sobotu 14.4.2007 se konal III. JARNÍ POLIČSKÝ MASTER CLASS V AEROBIKU. Jedenáct žáků 4. a 5. třídy, kteří navštěvují kroužek gymnastiky, se rozhodlo nelenošit a vydali se změřit své síly s ostatními vrstevníky. Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích: 1. kategorie 6 – 9 let Eliška Macháňová (2. tř.) Denisa Holzerová (3. roky) 2. kategorie 10 – 12 let Monika Dvořáčková (4. tř.) Kateřina Šebelová (4. tř.) Lucie Adámková (5. tř.) Nikola Pavlasová (5. tř.) Diana Křivková (5. tř.) Tereza Kissová (5. tř.) Ivana Lipoldová (5. tř.) Jiří Macháň (4. tř.) Petr Jedlinský (5. tř.) David Duda (5. tř.) 3. kategorie 13 – 15 let 4. kategorie ostatní Do finále ve své kategorii postoupila E. Macháňová a L. Adámková. Na medailové pozice jsme sice letos nedosáhli, ale odměny si domů odváželi všichni aktivní závodníci a určitě nelitovali dne prožitého v pohybu. Za zmínku stojí, že nejmladší účastnice (3 roky) a jediní hoši v soutěži, byli od nás z Březové. Dokázali perfektně držet krok s ostatními (a některé kroky byly opravdu dost obtížné). Sportovcům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a rovněž maminkám : p. Adámkové, p. Kissové, p. Pavlasové a R. Holzerové, patří velký dík za bezpečný odvoz a povzbuzující doprovod.
Magiáš a doktoři | 1. 4. 2007
V jevištně zpracované pohádce Karla Čapka Magiáš a doktoři 20. dubna 2007 před žáky 5. – 9. třídy vystoupili amatérští herci, kteří se v Lidovém domě v Moravské Chrastové prezentovali v rámci přehlídky ochotnických divadelních souborů Sněhový Brněnec.
Den země | 1. 4. 2007
Den Země si 23. dubna 2007 připomněli žáci 1. i 2. stupně ZŠ. Vycházka, během níž se od pana Jaroslava Šperky postupně dozvídali nejčerstvější informace o březovském vodovodu, vyvrcholila návštěvou historické štoly a ochutnávkou čiré pramenité vody splňující parametry vody kojenecké.
Přírodovědný klokan | 1. 4. 2007
Znalosti tentokrát ze všech přírodovědných předmětů si v celostátním testu KLOKAN 25. dubna 2007 ověřili žáci 8. a 9. třídy
Dopravní soutěž | 1. 4. 2007
Žáci 5. – 9. třídy absolvovali 26. dubna 2007 cyklistickou jízdu zručnosti. Soutěž se skládala z průjezdu brankou, z jednoduchého a složitého koridoru, ze slalomu a slalomu mezi brankami, z přenesení pohárku s vodou a ze zastavení na metě. Vlastní jízdě na kole předcházel vědomostní test z pravidel silničního provozu.