V atletických soutěžích - hod kriketovým míčkem, běh na 60 m a 800 m (popř. 200 m) a skok daleký - změřili ve dnech 1. června 2007 a 5. června 2007 své síly žáci 1. stupně.
V atletických soutěžích - hod kriketovým míčkem, běh na 60 m a 800 m (popř. 200 m) a skok daleký - změřili ve dnech 1. června 2007 a 5. června 2007 své síly žáci 2. stupně.
Jarní koncert | 1. 6. 2007
Na 4. června 2007 byl pro rodinné příslušníky i všechny příznivce školy připraven Jarní koncert. O úvod programu se postarali žáci 1. třídy písní Když jsem já sloužil. Jejich hudební i výtvarný projev byl vzápětí vystřídán dynamickým nástupem členů dvou kroužků aerobicu. Rytmická taneční vystoupení s názvy Saxana a Šmoulové zklidnily písně s jarní tématikou z repertoáru pěveckých sborů Březováček a Melodie a hra na zobcovou flétnu v podání Denisy Vlčkové. Opomenuta nebyla ani ukázka společenských tanců, jíž se výtečně zhostili Anna Friedlová a Petr Jedlinský. Jarní koncert zakončili žáci 5. třídy, kteří diváky přenesli do dob divokých i drsných pirátských soubojů.
WORLD TRADE CENTER | 1. 6. 2007
Ve svitavském kině Vesmír zhlédli 11. června 2007 žáci 8. třídy film Olivera Stonea World Trade Center. Filmové představení pojednávající o katastrofě, jež postihla Ameriku 11. září 2001, přesvědčivě zobrazilo bezprostřední pocity a chování obyvatel v hrůzně postižené oblasti.
Sportovní dětský den | 1. 6. 2007
Soutěžit v duchu fair play a porovnat si své výkony s ostatními přijeli do sportovního areálu ve Březové nad Svitavou 15. června 2007 žáci ze ZŠ Moravská Chrastová, Vítějeves a Radiměř. Den plný sluníčka a skvělé sportovní nálady přinesl žákům ZŠ Březová nad Svitavou nejen hřejivý pocit z dokonale zvládnuté role hostitelů, ale byl též opepřen mnoha úspěchy v jednotlivých atletických disciplínách a získáním putovního poháru pro nejúspěšnější školu.
Patagonií v sedle | 1. 6. 2007
Poutavému vyprávění o expedici na koních po Patagonii naslouchali žáci 2. stupně 19. června 2007 v "Památkách". Cestovatelé, kteří projížděli západní částí nejjižnějšího výběžku andského masivu, strávili na dobrodružné pouti neuvěřitelných pět měsíců.
Tři mušketýři | 1. 6. 2007
Se školním rokem se svérázným způsobem rozloučili členové dramatického kroužku 7. třídy. Spolužákům a širší březovské veřejnosti se 28. června 2007 představili muzikálem Tři mušketýři. Hra vypovídající o intrikách, nenávisti a lásce na francouzském královském dvoře sklidila nemalý úspěch.