ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Od 4. do 10. března 2007 se 14 žáků 7. třídy účastnilo lyžařského výcviku ve Špindlerově Mlýně. Jejich dočasným "domovem" se stala Petrova bouda, z níž se každý den vydávali nadšení sportovci za zimním dobrodružstvím.
Doba měst a hradů | 1. 3. 2007
Dne 15. března 2007 se přenesli žáci 3. - 5. třídy do doby středověku. Poličská expozice Doba měst a hradů, husitské války jim přiblížila život lidí na hradě a v podhradí, ukázala, jak válčili husité i jaké používali zbraně. Návštěvníci si vyzkoušeli psaní seříznutými brky, práci na horizontálním tkalcovském stavu a seznámili se s předměty, které lidé v minulosti každodenně používali. Dobovou atmosféru dokreslovali průvodci oblečení ve středověkých kostýmech.
Matematický klokan | 1. 3. 2007
V rámci celorepublikového projektu KLOKAN 2007 se 16. března 2007 žáci 2. - 9. třídy zamýšleli nad matematickými úkoly, v nichž museli využít nejen dosavadní poznatky z oblasti aritmetiky a geometrie, ale předně své logické myšlení a prostorovou představivost.
Úklid parku | 1. 3. 2007
Žáci 2. stupně se 16. března 2007 vydali do místního parku, aby jej zbavili poházených odpadků a definitivně ho probudili k novému životnímu cyklu. Po několikahodinovém úklidu se prostranství mohlo pochlubit uhrabaným trávníkem, zametenými cestičkami i vyčištěnou fontánou.
Hudební program | 1. 3. 2007
S hudebně naučným programem vystoupil 22. března 2007 v tělocvičně ZŠ zpěvák Viktor. Svými autorskými písněmi upozornil posluchače na nebezpečí návykových látek, zabýval se tématem bezpečného chování na silnici a závěr vystoupení věnoval vtipné soutěži v poznávání jednotlivých světadílů.
Malujeme po síti | 1. 3. 2007
Žáci 8. třídy se 28. března 2007 zapojili do soutěže Českého rozhlasu a Poštovní spořitelny "Malujeme po síti: Hudba a já". Obrázky vytvořené počítačovou grafikou zobrazovaly jejich vřelý vztah k současné hudbě.
Noc s Andersenem | 1. 3. 2007
Tvorbou projektů na téma Hans Christian Andersen a pohádky začal 28. března 2007 v hudebně ZŠ kouzelný večer věnovaný světově proslulému spisovateli. Žáci 6. třídy pracovali s materiály, které získávali z nejrůznějších zdrojů. Po obhajobě vytvořených projektů se pohádkáři zaposlouchali do Andersenových příběhů, jejichž četba ukončila letošní Noc s Andersenem.
Kulinářské umění | 1. 3. 2007
Dívky z 8. a 9. třídy si 29. března 2007 v žákovské kuchyňce opět vyzkoušely, jaké slasti jsou spojeny s přípravou složitějších pokrmů. Chuťové buňky byly tentokrát odměněny fazolovým borščem a lívanečky s marmeládou a tvarohem.