Od 4. do 10. března 2007 se 14 žáků 7. třídy účastnilo lyžařského výcviku ve Špindlerově Mlýně. Jejich dočasným "domovem" se stala Petrova bouda, z níž se každý den vydávali nadšení sportovci za zimním dobrodružstvím.
Doba měst a hradů | 1. 3. 2007
Dne 15. března 2007 se přenesli žáci 3. - 5. třídy do doby středověku. Poličská expozice Doba měst a hradů, husitské války jim přiblížila život lidí na hradě a v podhradí, ukázala, jak válčili husité i jaké používali zbraně. Návštěvníci si vyzkoušeli psaní seříznutými brky, práci na horizontálním tkalcovském stavu a seznámili se s předměty, které lidé v minulosti každodenně používali. Dobovou atmosféru dokreslovali průvodci oblečení ve středověkých kostýmech.
Matematický klokan | 1. 3. 2007
V rámci celorepublikového projektu KLOKAN 2007 se 16. března 2007 žáci 2. - 9. třídy zamýšleli nad matematickými úkoly, v nichž museli využít nejen dosavadní poznatky z oblasti aritmetiky a geometrie, ale předně své logické myšlení a prostorovou představivost.
Úklid parku | 1. 3. 2007
Žáci 2. stupně se 16. března 2007 vydali do místního parku, aby jej zbavili poházených odpadků a definitivně ho probudili k novému životnímu cyklu. Po několikahodinovém úklidu se prostranství mohlo pochlubit uhrabaným trávníkem, zametenými cestičkami i vyčištěnou fontánou.
Hudební program | 1. 3. 2007
S hudebně naučným programem vystoupil 22. března 2007 v tělocvičně ZŠ zpěvák Viktor. Svými autorskými písněmi upozornil posluchače na nebezpečí návykových látek, zabýval se tématem bezpečného chování na silnici a závěr vystoupení věnoval vtipné soutěži v poznávání jednotlivých světadílů.
Malujeme po síti | 1. 3. 2007
Žáci 8. třídy se 28. března 2007 zapojili do soutěže Českého rozhlasu a Poštovní spořitelny "Malujeme po síti: Hudba a já". Obrázky vytvořené počítačovou grafikou zobrazovaly jejich vřelý vztah k současné hudbě.
Noc s Andersenem | 1. 3. 2007
Tvorbou projektů na téma Hans Christian Andersen a pohádky začal 28. března 2007 v hudebně ZŠ kouzelný večer věnovaný světově proslulému spisovateli. Žáci 6. třídy pracovali s materiály, které získávali z nejrůznějších zdrojů. Po obhajobě vytvořených projektů se pohádkáři zaposlouchali do Andersenových příběhů, jejichž četba ukončila letošní Noc s Andersenem.
Kulinářské umění | 1. 3. 2007
Dívky z 8. a 9. třídy si 29. března 2007 v žákovské kuchyňce opět vyzkoušely, jaké slasti jsou spojeny s přípravou složitějších pokrmů. Chuťové buňky byly tentokrát odměněny fazolovým borščem a lívanečky s marmeládou a tvarohem.