Testování žáků | 1. 2. 2006
Žáci 9. třídy se 1. 2. 2006 zapojili do projektu Hodnocení výsledků vzdělávání žáků 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 2006. CERMAT připravil testy pro hodnocení dovedností v českém jazyce, matematických dovedností a studijních dovedností. Součástí testování bylo i vyplnění žákovského dotazníku, jenž se věnoval vztahům žáků k jednotlivým předmětům a celkové atmosféře výchovně vzdělávacího procesu. Souhrnné výsledky přijímacích zkoušek " nanečisto" se žáci dovědí na začátku dubna.
Zápis s večerníčkem | 1. 2. 2006
Zápis do 1. ročníku základního vzdělávání proběhl na ZŠ 7. 2. 2006. Přicházející předškoláky vítal ve vstupních dveřích Večerníček, který podával důležité informace zejména rodičům. Mávnutím kouzelného proutku se děti přenesly do Večerníčkových pohádek. U krtečka se prověřily matematické dovednosti, u víly Amálky rozumové vazby a u Křemílka a Vochomůrky grafomotorické předpoklady budoucích žáčků. Za zodpovědné plnění předkládaných úkolů obdrželi nastávající prvňáčci od pohádkových postaviček pochvalná razítka a byli odměněni rozličnými výrobky od svých příštích kolegů.
Čert a káča | 1. 2. 2006
Kdo by neznal tuto rozpustilou pohádku? Pohledná Káča, jež ani na chviličku nezavřela pusu, se 13. 2. 2006 vrhla rovnou mezi žáky 1. stupně. Bleskově je přivítala na divadelním představení a ihned si jim postěžovala, že nemá ženicha. Prý by i duši čertu upsala, jen aby se konečně vdala! Příběh provázený veselými písničkami a laskavým humorem utvrdil všechny diváky v přesvědčení, že v pohádkách vždy zvítězí dobro nad pekelnými nástrahami.Vždyť i hubatá Káča se v závěru polepšila a provdala se za sice umouněného, ale miloučkého čerta.