V rámci dopravní výchovy navštívil ve dnech 3. 5., 16. 5. a 19. 5. 2006 žáky 1. stupně nadporučík Jiří Macháň. Při bouřlivé diskuzi si žáci zopakovali dopravní značky a zejména zásadní pravidla bezpečnosti na silnicích. Na závěr byl pro „účastníky silničního provozu“ připraven vědomostní test, po jehož vypracování nechybělo nejen vyhodnocení, ale i předání cen nejsvědomitějším cyklistům.
Dne 5. května 2006 se žáci 4. a 5. třídy rozjeli na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. V první části bohatého programu zhlédli návštěvníci film o vzniku vesmíru, o Slunci, Zemi a jiných planetách. Nečekanou odměnou za vzorné chování bylo promítnutí krátké vtipné pohádky "Kráva na Měsíci". Poté se děti ocitly pod noční oblohou a mohly pozorovat hvězdy, souhvězdí a naučit se orientaci na obloze. Největším zážitkem se však stalo pozorování planety Venuše obrovským dalekohledem v kopuli Planetária.
Planeta země 3000 | 1. 5. 2006
Žáci 2. stupně zavítali 22. 5. 2006 do kina Vesmír ve Svitavách, aby si prostřednictvím vzdělávacího programu o Indonésii obohatili své vědomosti v oblasti geografie. Cestovatelé z České republiky provedli vnímavé diváky nejkrásnějšími ostrovy Dálného východu a přiblížili jim neznámé pojmy týkající se života v této odlehlé části zeměkoule. Příroda a společnost zachycené videoprojekcí byly doplněny živým vystoupením protagonistů projektu.
Jarní besídka | 1. 5. 2006
Jako každý rok i letos příchod teplých dnů uvítala ZŠ Jarní besídkou. Program dne 23. 5. 2006 započal recitací básní Michala Černíka Nejkratší pohádky v podání žáků 1. třídy. Flétnový kroužek dokázal, že mladí hudebníci posunuli hranici vepsaného talentu o úctyhodný kus výše. Skladby z repertoáru pěveckého sboru Březováček a Tanec harlekýna, který zahrála na zobcovou flétnu Eva Kašparová z 5. třídy, se blížily profesionálním uměleckým výkonům. Jako autorka básní a recitátorka se projevila Ester Loukotová z 6. třídy, jež se svou básní Sluníčko a škola sklidila nemalý úspěch. Lukáš Prokop ze stejného ročníku završil chvilku poezie básní Šípková růže od Jaroslava Seiferta. Hity hudební skupiny Chinaski, s nimiž vystoupili členové formace Prorock Junior, i známé filmové songy zazpívané a pohybově ztvárněné sborem Sluníčko roztleskaly na závěr Jarní besídky celý sál.
V pátek 26. května 2006 přišli navštívit prvňáčky předškoláci ze zdejší mateřské školy. Děti i paní učitelky byly překvapeny, jak se většina malých žáčků naučila správně číst a psát. První společná hodina školáčků i předškoláčků byla zakončena veselou písničkou.
Anděl páně  | 1. 5. 2006
K Nebeské bráně přicházejí lidé se svým svědomím obtěžkaným hříchy… Tak začíná příběh anděla, který má 24 hodin na to, aby na zemi napravil alespoň jednoho hříšníka. Tento nelehký úkol ve světě lidí toužících po bohatství, kráse a moci mu komplikuje dobrácký čert Uriáš. Poetická pohádka plná laskavého humoru a pěkných melodií žáky 1. stupně dne 31. 5. 2006 ve svitavském kině Vesmír pobavila i poučila zároveň.