Holice  | 1. 4. 2006
Pěvecký sbor Březováček složený z žáků 1. stupně ZŠ se 11. 4. 2006 zúčastnil krajského kola XVI. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů. Do kulturního domu v Holicích přijeli členové Březováčku v nejlepší hlasové a pohybové kondici, o čemž během soutěžního vystoupení přesvědčili nejen posluchače v sále, nýbrž i tříčlennou odbornou porotu. Písněmi Den naruby, Vosa a bodlák, Koňské boogie dosáhli zpěváci v I. A kategorii na vynikající zlaté pásmo.
Úklid parku | 1. 4. 2006
Žáci 2. stupně ZŠ se 12. 4. 2006 pustili do jarního úklidu zdejšího parku. Pomocí košťat a hrábí svedli vítězný souboj s líně se povalujícími odpadky a vyčerpanou přírodou. Za necelé dvě hodiny intenzivní práce se okrasný pozemek pochlubil nově střiženým "kabátem".
Medvídek ťupínek | 1. 4. 2006
Pohádkové vyprávění o medvídku Ťupínkovi zhlédly děti 1. a 2. třídy 19. 4. 2006 v divadle Trám ve Svitavách. Představení v podání pražského Divadla Matěje Kopeckého předestřelo život malého Ťupínka, který prožívá stejné radosti a starosti jako kterýkoli kluk. Umí objevovat nové věci, na všechno se stále vyptává, umí i trošku zazlobit. A co víc? Má obrovské tajné přání - mít vlastní zvířátko! Zcela náhodou a nečekaně se touha změní ve sladkou skutečnost. Zatoulaný pejsek, o něhož se začne medvídek potají starat, mu pomůže v napínavém souboji se zlou liškou a poté se stane Ťupínkovým nerozlučným kamarádem.
Den země  | 1. 4. 2006
Den Země, jenž připadá na 22. dubna, oslavili žáci ZŠ už 21. 4. 2006 promítáním filmů s ekologickou problematikou, následnou diskuzí a konkrétními činnostmi ve prospěch planety Země. ABCD Ekologie aneb Životabudič upozornily na největší prohřešky vůči životnímu prostředí a nabídly škálu možností, jak se člověk může k přírodě chovat šetrněji. Žáci se zamýšleli i nad tříděním odpadů. V rámci projektu navrhli nápaditou řadu přitažlivých odpadkových košů, které by mohly v budoucnu rozzářit okolí školní budovy. Den byl završen pečlivým úklidem školní zahrady a výsadbou darovaných keříků. Ke svátku naší planety si Jiří Macháň z 3. třídy připravil moderní pohádku. PŘÁNÍ PRO ZEMI V nekonečném vesmíru, když ještě nebyl člověk a nebyly žádné rakety, se ve sluneční soustavě zrodila zeměkoule. Sluníčko, její matka, se radovalo a pozvalo všechny příbuzné planety na její křtiny. Byl tam Saturn, Merkur, dokonce i velký Jupiter. Byly tu všechny planety ze sluneční soustavy, chyběla jen planeta Verka. Ta pozvána nebyla a ze zlosti přemýšlela, jak se matce Slunci pomstít. Země se zatím rozrůstala a byla čím dál víc zralejší. Velmi ráda se hýbala kolem Slunce. Ráda tancovala, a tak se točila a točila. Na Zemi se vytvořily skály, vyrostly stromy a pomalu, ale jistě se vyvíjel člověk. Mezitím zlá planeta Verka měla plán. Jednoho dne, kdy se Slunce právě nedívalo, se Verka představila Zemi jako teta. "Jak se daří, milá Země?" zeptala se. "Hm, dobře," řekla Země. "Mohu člověku něco pošeptat ?" zeptala se Verka. "Ano, ale jen chvíli," řekla Země. Verka se shýbla a poradila člověku, ať buduje továrny, ať ničí ozonovou vrstvu, ať kácí tropické pralesy. A tak člověk udělal, co mu Verka řekla. A Země onemocněla. Jupiter namíchal na hvězdných váhách pro Zemi lék. Ale ten nepomohl. Saturn se rozzlobil, Verku vyhnal a hvězdy musí každý večer za trest svítit. Člověk musí vyléčit Zemi sám – a musí se velmi snažit! Přeji Ti, Země, ať se uzdravíš!
Dopravní soutěž  | 1. 4. 2006
Každý zajisté ví, jak někteří řidiči bezohledně vystupují na veřejných komunikacích. Za jejich nevhodné chování zpravidla nesou následky nevinní. Výchovu nejmenších účastníků silničního provozu prohlubovala 26. 4. 2006 dopravní soutěž, jež na ZŠ probíhá každý rok. Žáci 5. až 8. třídy nejprve odpovídali na testové otázky zaměřené na dopravní značky, situace na křižovatkách a na znalosti ze silničního provozu. Následovala jízda zručnosti, při které soutěžící prokazovali nabyté dovednosti. Jízda jednoduchým a složeným koridorem, slalom, složený slalom, průjezd osmičkou, přenesení pohárku s vodou, průjezd brankou a zastavení na metě působily některým nemalé potíže. A kteří žáci patří k nejschopnějším cyklistům? V kategorii 5. až 6. tříd získal 1. místo Michal Kovář (6. tř.), 2. příčku Lukáš Striegler (5. tř.) a 3. pozici Tomáš Janků (6. tř.), v kategorii 7. až 8. tříd se nejlépe umístily žákyně 7. třídy v pořadí Jana Lidmilová, Petra Lišková a Monika Pásková.